Вівторок, 24 Травня, 2022

У Херсоні перевірили стан захисних споруд цивільного захисту. Для експлуатації придатні одиниці

У мерії Херсона обстежили кількість сховищ, що розташовані на території громади. Всього таких приміщень нараховано 139: 138 захисних приміщень на випадок НС та одне, здатне укрити від радіації, що розташоване у селі Садове. Однак більша частина з цього списку перебуває в незадовільному стані: приміщення або не має балансоутримувача, або він просто не стежить за станом притулку. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.

При моніторингу захисних споруд основну увагу чиновники приділили перевірці: входів та виходів, системі вентиляції та водопостачання, каналізації та опалення, зв’язку. У результаті зі 139 приміщень придатними для повноцінної експлуатації виявилися одиниці.

Наприклад, у підвальному приміщенні видавництва «Наддніпрянська правда» є досить містке укриття, але вже довгі роки воно затоплено. Також чимало таких, що вже довготривалий період перебувають у занедбаному стані, ставши місцем складування чисельного мотлоху та сміття.

Втім, є й такі укриття, балансоутримувачі яких відповідально підготували приміщення на випадок можливої ​​надзвичайної ситуації. Один із прикладів – укриття у лікарні імені Карабелеша. Тут за потреби можуть сховатися до 300 осіб. Приміщення обладнане водопроводом та баками із запасом води. Також тут є дизельний генератор для забезпечення електрикою, якщо будівля буде знеструмлена.

У мерії зазначили, що запущені бомбосховища в Херсоні потрібно привести до ладу. При цьому наголосили, що більшість приміщень, де є проблеми, є приватними об’єктами. Тих же, що перебувають на балансі громади, налічується лише 17. Їхній стан оцінили як задовільний. Однак на випадок НС ці приміщення здатні вкрити виключно своїх працівників.

Latest Posts