П’ятниця, 24 Травня, 2024

Особняк Анжело Анатра в Херсоні

На вулиці Соборній у Херсоні можна побачити чимало гарних, витончених будівель з історією. Однією з них є особняк Анжело Анатра, який зараз більше відомий містянам як шахово-шашковий клуб. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Красою цієї споруди можна милуватися довго. В ній поєднані благородний білий колір, дивовижні архітектурні елементи та підкреслена вишуканість. Цей особняк точно входить в перелік найгарніших будинків Херсона.

Хто такий Анжело Анатра

Анжело Анатра – це відомий італійський консул, представник сицилійського роду. Оскільки Італія обирала консулів, які добре знаються на плюсах і мінусах країни-партнера, розуміють її економічну ситуацію, усвідомлені про різноманітні деталі, то особа Анатра прекрасно підходила для виконання таких обов’язків.

Він чудово виконував свою роботу, приділяв увагу найменшим дрібницям і завдяки цьому про нього завжди говорили з усмішкою та в позитивному ключі.

Італія в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. експортувала з Херсона велику кількість товарів, включаючи мед, пшеницю, ячмінь тощо. Анатра розумів потенціал, який має Херсон і радив багатьом знайомим розпочинати свою справу тут, вкладати гроші та не боятися.

До речі, родина самого Анатри також займалася бізнесом у Херсоні. Вони мали понад десять судів, які дозволяли виконувати значні експортні перевезення. Пізніше також вони домоглися відкриття авіазаводу в Сімферополі, розвивали вітрильний спорт у Херсоні. Окрім того, Анжело Анатра займався плідною громадською діяльністю, обирався до міської Думи, що також сприяло його статусу та визнанню в суспільстві.  

Виправдані капіталовкладення, фінансова стабільність дозволили консулові залишити службу та відправитися на відпочинок. Для нього в 1905 р. і був збудований білосніжний особняк, за яким ми маємо змогу спостерігати сьогодні. Покинув місто консул в кінці 1910-х рр.

Характеристика особняка та його роль нині

Цей витончений будинок із білим фасадом на вулиці Соборній є пам’яткою архітектури. Він справді дуже відрізняється від звичайних міських споруд і привертає до себе увагу тих, хто проходить або проїздить повз.

Особняк збудований в еклектичному стилі, який у ті часи був провідним архітектурним напрямком. Для нього характерні поєднання різних стильових елементів, їх гармонійне переплетення в одній споруді. В еклектиці також суттєву роль грає функціональне призначення об’єкта. Тобто особняк будувався з розрахунком, що там буде жити італійський консул і це добре простежується в деталях будівлі. Вона виглядає дуже урочисто та витончено.

Сьогодні там розміщується міський дитячий шахово-шашковий клуб. Там чекають на спокійних, дисциплінованих дітей, які відчувають схильність до такого роду ігор і мають бажання займатися, тренуватися. Досвідчені тренери допоможуть розвинути таке дитяче захоплення і дати можливість перетворити його в повноцінний вид заняття, який зможе принести користь.

Наприкінці 2020 р. будівлю прикрасила меморіальна дошка, яку там встановили на честь А. Анатри. Там вказано, що споруда слугувала консульською агенцією королівства Італія і керував нею вищезгаданий консул. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.