П’ятниця, 24 Травня, 2024

Переваги та різновиди монтажної піни 

Надійно загерметизувати чи заізолювати шви, з’єднання допомагають герметики, зокрема монтажна піна. Цей різновид герметика актуальний при встановленні вікон та дверей, ізоляції комунікацій сантехнічних виробів. Монтажну піну можна наносити практично на будь-які будівельні матеріали – бетон, камінь, залізо, дерево чи пластик. Саме така універсальність робить монтажну піну популярною при герметизації, ущільненні віконних, дверних блоків, комунікацій, труб.

Основні властивості монтажної піни

Монтажна піна належить до герметиків, складається з полімерів, ізоціанатів та поліолу, а за піноутворення та створення високого тиску відповідає спеціальний пропелент.

При відкритті клапана і контакті з повітрям матеріал суттєво збільшується в об’ємі, при закінченні хімічної реакції — твердне. Ступінь розширення монтажної піни складає від 10 до 60% для побутової піни, від 180 до 300% — для професійної піни.

Побутова монтажна піна застосовується зі спеціальною трубочкою-аплікатором, котра забезпечує точність нанесення. Для професійної монтажної піни застосовується спеціальний «пістолет», завдяки якому полегшується нанесення.

Серед ключових відмінностей монтажної піни слід відзначити:

  • високий рівень адгезії до будь-яких поверхонь (виняток становлять поліетилен, тефлон, силікон, поліпропілен);
  • первинне та вторинне розширення — після виходу з балона піна розширюється в декілька разів, що варто врахувати, адже при розширенні піна може деформувати матеріали, на які наноситься. Вторинне розширення відбувається в процесі затвердіння, протягом доби.
  • в’язкість — якісна піна не тече, а створює міцну структуру, котра герметизує шви та з’єднання.

Найвідоміші різновиди піни

Окрім поділу на професійну та побутову, монтажну піну поділяють за сезонністю:

  • літня — використовується в температурному діапазоні від +5 до +35 градусів;
  • зимова — використовується при температурі до -20 градусів, відрізняється слабким розширенням, тому при роботі з піною доцільно збризкувати її водою;
  • всесезонна — відрізняється гарною здатністю до розширення, може застосовуватися в температурному діапазоні від -10 до +35 градусів.

Для монтажу тепло- та звукоізоляційних матеріалів, зокрема плит пінополістиролу, використовують клей-піну. Цей продукт відрізняється підвищеним рівнем адгезії до різних типів поверхонь.

Піна монтажна професійна Mounter 70 880 мл

На які різновиди монтажної піни звернути увагу?

Для роботи в зимовий період найкраще підходить професійна піна Mounter Pro Winter 65. Основні сфери застосування продукту: встановлення тепло- та звукоізоляційних матеріалів, вікон та дверей, герметизація отворів, щілин, з’єднання покрівельних конструкцій.

Ключові відмінності піни:

  • низьке вторинне розширення;
  • збільшений обсяг піни;
  • чудові показники адгезії та когезії.

Універсальна монтажна піна Mounter створена для герметизації та заповнення отворів під час установлення віконних, дверних отворів, ізоляції труб та кабелів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.