Понеділок, 20 Травня, 2024

Залізний міст у Генічеську – старий металобрухт чи туристичний магніт?

У Генічеську є декілька цікавих місць, які мають дуже цікаву історію та здатні стати справжньою родзинкою регіону. Однією з таких локацій є залізний міст, добре відомий місцевим жителям, свідок багатьох історичних подій. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Думки щодо цього мосту у суспільстві різняться. Одні стверджують, що міст давно пора демонтувати та здати на металолом, інші ж, навпаки, виступають на захист цієї унікальної споруди, яка має культурну й історичну цінність. Так що ж особливого в залізному мосту у Генічеську та чим він зможе зацікавити туристів?

Цікаві історичні факти про міст

Цей залізний міст розташований над проливом Тонкий, з нього відкривається дивовижна панорама на Генічеськ, Арабатську стрілку. Дивовижно, але він був створений ще у 1915 році. У Генічеську він з’явився у 1951 році. Цікаво, що прибув він туди у розбірному вигляді прямо з Білорусії.

Саме у Білорусії, у місті Орша його будуванням займалися німецькі інженери. Конструкція цього мосту була розроблена австрійським інженером Фрідріхом Ротом. Зрозуміло, що до 1951 року цей міст десь було встановлено, але дізнатися де саме так і не вдалося.

У Генічеську його встановили недалеко від місця, де колись, до Другої світової війни був розташований дерев’яний міст. Як повноцінний залізничний міст він експлуатувався до 1968 року. Пізніше відбувся шторм, який значно пошкодив залізничне полотно.

Його відновленням ніхто не зайнявся, там почали їздити автомобілі. Сьогодні Генічеський залізний міст є одним із символів міста, майже не експлуатується, але чудово доповнює ландшафт і міські краєвиди.

У 2016 році місцева влада оголосила про демонтаж мосту. Тоді на його захист стали краєзнавці, активісти, які змогли привернути увагу до нього та довести, що він може стати прекрасною туристичною локацією. Вони ініціювали акцію «Селфі з мостом». Найкращі селфі були роздруковані та розміщені на величезних кольорових кубах, які помістили в конструкцію мосту. Така цікава виставка була проведена в Україні вперше.

У чому цінність мосту?

По-перше, слід підкреслити, що залізний міст є місцем, з яким пов’язано багато цікавих і пам’ятних історій генічан. У багатьох містян дитинство та юність пов’язані з цим мостом.

По-друге, цей міст виглядає дуже самобутнім і дивує своїм гарним станом. Він зображується на листівках, магнітах й інших сувенірах з Генічеська. Якщо його популяризувати, слідкувати за його станом, то міст спроможний приваблювати туристів щорічно і не тільки влітку.

Місцеві рибалки дуже люблять міст через зрозумілі причини. Там дуже зручно ловити рибу. Генічеські старожили пам’ятають, що там можна було піймати оселедець, хамсу, креветку, пеленгас. Риболовля там і сьогодні процвітає.

Залізний міст став чудовим місцем для фотосесій, адже має привабливий і дуже цікавий вигляд. Особливо незвично та гарно він виглядає на заході сонця. Чимало генічан мають весільні фотографії, зроблені там.

Тому, враховуючи оригінальність і захопливу історію цього мосту, його естетичність, у нього є всі шанси стати туристичним магнітом і приваблювати тисячі туристів. Місцевій владі точно варто задуматися над розвитком цієї локації, адже вона справді має значний потенціал.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.