П’ятниця, 24 Травня, 2024

Будинок купця Сербінова на вулиці Суворова

Кожному херсонцю знайома вулиця Суворова і для всіх вона по-своєму чарівна. Для когось вона – це звичний маршрут на роботу, хтось асоціює її з вечірніми прогулянками та музикою, яку часто можна там почути, для інших – це вулиця, де знаходиться улюблена херсонська кав’ярня тощо. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

На цій вулиці розташовано немало різноманітних історичних будівель, архітектурних витворів, які впливають на загальне обличчя Херсона та можуть чимало розповісти про його історію.

Однією з незвичайних, гарних будівель міста, яка відрізняється від інших, є будинок купця Сербінова. Пройти повз цього витонченого об’єкта навряд чи можна, не поглянувши на нього, адже він має масивні, цікаві деталі, які так і впадають в очі.

Архітектурна специфіка будинку

Цей оригінальний будинок на одній із найвідоміших вулиць Херсона по праву можна віднести до найкращих представників архітектурного стилю модерн у місті. Також споруда має окремі елементи стилю ренесанс, які чудово доповнюють загальну картину та гармонійно виглядають разом.

Якщо придивитися до будівлі, то можна помітити симетричний ритм однакових вікон по обидві сторони від входу. У центрі є гарний еркер, який в основному й фокусує погляд людини. Він прикрашений чудовою ліпниною, яка додає споруді акуратності та легкості. Центральний вхід має масивні двері.

Будівля має три поверхи. Вона була побудована у 1909 році. Її поважний вік проглядається в окремих деталях споруди.

Після Другої світової війни цей архітектурний об’єкт належав Міськвиконкому, а пізніше – Обласному управлінню охорони здоров’я. З середини 1950-х рр. там була Херсонська обласна лікарня. Зараз же, починаючи з 1991 року, там знаходиться Херсонський обласний кардіологічний диспансер.

Що відомо про постать купця Сербінова

Про цю людину в історичних довідках, документах згадується лише в позитивному ключі. Він був тихою, спокійною людиною, не відрізнявся запальним характером. Про нього говорять як про справжнього інтелігента, який умів себе поводити з іншими людьми та справляти на них гарне враження.

Він був покровителем Херсонського міського музею старожитностей, а також учасником групи прихильників музики, де грав першу скрипку.

Сербінов був не зацікавлений у політичній діяльності. Під Херсоном у нього був свій хутір невеликих розмірів, де він займався сільським господарством. Пізніше на тій території розгорнувся радгосп імені Третього Комінтерну, до якого мав увійти й хутір Сербінова. У зв’язку з цим купця разом із сім’єю вислали до Новосибірська, що стало для них серйозним ударом.

Бувши освіченою людиною, маючи гарний музичний слух, Сербінов з часом добре влаштувався і на новому місці. У Херсоні була залишилася лише його дочка, яка носила прізвище Бурлюк. Вона запам’яталася тим, що була талановитою піаністкою та стала гордістю свого батька.

Отже, прогулюючись по мальовничій вулиці Суворова, буде цікаво поглянути на цей цікавий будинок, який нині слугує приміщенням для кардіологічного центру. Його окремі витончені деталі зможуть вразити та викликати нові емоції в херсонців та гостей міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.