Понеділок, 20 Травня, 2024

Погода в Херсоні

Місто під назвою Херсон заснувала Катерина ІІ у 1778 році. Він розташувався у гирлі Дніпра, де з’явилася суднобудівна верф, торгова пристань та фортеця як основа для майбутнього флоту. Ім’я міста походить від давньогрецького поселення Херсонес, що у Криму.

Погода в Херсоні на 10 днів стане чудовим помічником для гостей та мешканців міста, щоб зрозуміти, чого очікувати від кліматичних умов найближчим часом.

З історії Херсона

Місце для заснування міста було обрано лідером імператриці Г.А. Потьомкіним. Як генерал-губернатор, він активно займався будівництвом Херсона та залучив до нього багатьох відомих архітекторів та інженерів.
Упродовж кількох років розробили міський план. У центрі запланували розташувати фортецю з військово-фортифікаційними, публічними та культовими спорудами.

Незабаром у Херсоні почали створювати Чорноморський флот. До кінця XVIII століття у місцевому порту активно велася торгівля з країнами Європи. Завдяки цьому місто стало економічним та політичним центром та продовжило розвиватися аж до статусу обласного центру України.

Клімат у Херсоні

Херсонська область та її адміністративний центр розташовані у Причорноморській низовині, у Таврійській посушливій степовій зоні на півдні України.

Загальною кліматичною особливістю степових регіонів є велика кількість тепла та світла та нестача вологи:

  • Загалом протягом року сумарне випаровування перевищує річну кількість опадів в 1,5–2,5 разу.
  • Річна кількість атмосферних опадів у сприятливі роки не перевищує 360-420 мм. Протягом року вони розподіляються на періоди дуже нерівномірно.
  • Тривалість посухи або вегетаційних періодів без опадів досягає 90-100 днів і спостерігається досить часто, за статистичними даними, не рідше одного разу на три роки.

За даними спостережень за кліматом з 1799 по 1856 рік, посухи в Херсонській губернії повторювалися 21 раз або частіше одного разу за три роки. Спостереження з 1953 до 1999 року показали, що 18 з них були посушливими.

У такі роки спекотне сонце, гарячі вітри, низька відносна вологість повітря, бурі спалювали та губили засіви та луки. Посухи іноді тривали 2-3 місяці. Все це завдавало значної шкоди сільськогосподарському виробництву.

Погода в Херсоні на 14 днів в даний час допомагає готуватися до змін умов і мінімізувати можливі ризики та збитки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.