Понеділок, 20 Травня, 2024

Арка Калімбета – один із символів Генічеська

На Херсонщині досить багато міст, де зупиняються туристи. Генічеськ – це одне з них. Туди їдуть насамперед для відпочинку біля Азовського моря, адже місто розташоване у північно-західній частині морського побережжя та являється зручним місцем для зупинки. Деталі – на сайті kherson-future.

Але не лише своїм місцеположенням це місто може привернути увагу сучасних туристів. Воно також має чимало різноманітних цікавих архітектурних пам’яток, історичних об’єктів, на які варто поглянути.

Однією з локацій, яку обов’язково слід побачити, перебуваючи у Генічеську, це арка Калімбета. Цей об’єкт вважається одним із символів цього прекрасного міста біля Азовського моря, тому він викликає зацікавленість.

Історія арки

Арка була створена багатим купцем Романом Калімбетом у 1909 році. Сьогодні її можна побачити у місті, але у відреставрованому вигляді. Містяни говорять, що після реставраційних робіт вона дуже змінилася і втратила автентичність. Але вона все одно залишається місцевою архітектурною пам’яткою та прикрашає вулиці Генічеська.

Ця арка веде до заїжджого двору зі старою двоповерховою спорудою. Саме там проживав купець. Ця побудова та арка – це все, що залишилося на згадку про цю людину у Генічеську.

Арка прикрашена ініціалами родини Калімбетів. Також там закарбована дата створення такої пам’ятки – 1909 рік.

Недовго купець прожив у будинку, який збудував. Вже у 1912 році він помер і був похований у сімейному склепі.

Після цього його будинок і було перетворено на заїжджий двір. До речі, він користувався популярністю серед гостей міста. На першому поверсі там розміщувався трактир, де було багато дубових столів і лавок. Він повністю відповідав характеристикам трактирів того часу.

На другому ж поверсі був готель. Коли погода дозволяла, було більш-менш тепло, на вулиці, у дворі біля стіни розміщували столики з самоварами. Гості сідали за них, обідали та пили чай, спілкувалися на різні теми та планували свій день.

Оглянути цю архітектурну пам’ятку міста можна за адресою вул. Миру, 28.

Постать купця Калімбета

Про творця відомої у Генічеську арки говорять різне. Перше, що варто підкреслити – це те, що ця людина дійсно була багатою. Але про це не можна було сказати, дивлячись на зовнішній вигляд Романа Калімбета.

Він одягався дуже скромно, сам пас худобу та виглядав як звичайний містянин тих часів. Але він мав понад 6 га землі, тримав близько 10 тис. овець саксонської породи, чималу кількість великої рогатої худоби, свиней, навіть верблюдів.

Він серйозно займався сільським господарством. Шерсть овець продавав, її відвозили до Шотландії, де робили якісні та дорогі шотландські пледи, які могли собі дозволити лише обрані особи у ХХ ст.

Стверджують, що купець Калімбет мав дивакувату поведінку, як і зовнішній вигляд, возив у банк гроші мішками. Важливі векселі, документи зберігав у підкладці старої шапки, на яку не мав наміру зазіхати навіть найбідніший жебрак. Тому це було дуже розумним вчинком.

Таким чином, якщо ви відправляєтеся до Генічеська по своїм справам або ж на відпочинок біля моря, то слід зупинитися біля арки Калімбета. Це цікава архітектурна пам’ятка, яку слід побачити власними очима.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.