П’ятниця, 24 Травня, 2024

Реставрація будівлі музею ім. Шовкуненка

За повідомленням з офіційного сайту місцевої ОДА, Херсонський  художній музей очікує серйозна реставрація.

Дізнавайтесь нове на сайті kherson-future.

Не з першої спроби, але цю будівлю все ж таки внесли до списку об’єктів, що підлягають реставрації в рамках відповідної президентської програми. 

Заявка була подана ще навесні поточного року, але до першого реставраційного переліку музей не увійшов, про це раніше повідомлялось на сторінці herson.depo.ua.

Архітектурна пам’ятка Херсону потрапила в додатковий список з двадцяти шести історичних будівель з усієї України. Отже, музей все ж таки буде відреставровано.

В якості довідки: 

Художній музей, що носить ім’я Олексія Шовкуненка, було відкрито у 1978 році. 

Сама споруда зведена майже на сімдесят років раніше. 

У приміщенні музею в дореволюційні часи була розташована Міська Дума, яка була зведена за зразком європейських ратуш. 

Ця будівля  є історичною пам’яткою нашого міста. Вдало переплетені різні архітектурні стилі утворюють цілісний мистецький об’єкт, що є дуже важливою частиною культурного спадку Хесонщини. А в скарбниці музею зберігається більше тринадцяти тисяч унікальних художніх експонатів з різних частин світу.

На жаль, з часом музей зазнав певних руйнувань. Станом на березень 2021, близько сімдесяти відсотків приміщень потребували ремонту, помітним стало руйнування несучих конструкцій фасаду. І хоча деякі експозиційні зони було відремонтовано, в цілому, за технічним станом, музей сьогодні не може експлуатуватися належним чином. Наразі, вже розпочато підготовку до ремонтно-реставраційних робіт.

Після відновлення, капітального ремонту та придбання додаткового сучасного обладнання, художній музей повинен вийти на новий рівень, прикрасити собою архітектурне обличчя міста і стати  улюбленим місцем у туристів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.