Четвер, 23 Травня, 2024

Коли з’явився та де знаходиться баштовий годинник на Херсонщині

У Херсонській області, окрім відомих і популярних локацій, таких як Олешківські піски, Лемурійське озеро, заповідник «Асканія-Нова», є також менші за значенням, але досить цікаві об’єкти, варті уваги туристів. Докладніше – на сайті kherson-future.

Наприклад, курортне містечко Генічеськ влітку приймає дуже багато відпочивальників, які прямують туди для відпочинку біля Азовського моря. Більшість проводить свій час там, лежачи на пляжі та насолоджуючись сонечком, піском і теплими морськими хвилями. Але у місті є місця, які варто подивитися. І одним із таких місць є будівля з баштовим годинником, який має свою цікаву історію.

Поява годинника у місті та його історія

З’явився такий цікавий міський об’єкт у Генічеську ще у 1975 році. Саме цього року він був змонтований, налаштований та почав свою роботу. Цим він завдячує старанням і зусиллям місцевих зв’язківцям.

Тоді у будівлі, де сьогодні розміщується «Укртелеком» був районний вузол зв’язку. Працівникам закортіло зробити містянам приємно та прикрасити свою будівлю «курантами».

Робота над створенням годинника проходила спокійно та зосереджено. Вже 29 листопада 1975 року цей годинник о 10:00 вперше пробив 10 разів, а також програв мелодію. Мелодія була виконана та записана Юрієм Тхуршем, який на той час був директором музичної школи у Генічеську. Хотілося, щоб мелодія асоціювалася з морем, сонечком, тому було вирішено взяти уривок з пісні І. Шаферана на музику Я. Френкеля «И все таки, море останется морем».

Мелодія годинника дуже сподобалася населенню міста та була сприйнята ними позитивно. Звук, який лунає від баштового годинника моментально розходиться по всьому місту. Його добре чути майже всюди.

Проєкт башти, на якій знаходиться годинник, був розроблений В. Бездітним – тодішнім начальником радіовузла зв’язку.

Але варто зауважити про деякі збої, адже ми говоримо про техніку. Без зламів і проблем не обійшлося. Через деякий час після введення в експлуатацію годинник вийшов з ладу. Його роботу відновили аж у 2005 році. Дякувати за це потрібно Почесному громадянину Генічеська Леоніду Пуляєву, який підняв питання про відновлення баштового годинника та виділив для цього свої кошти. Відтоді годинник добре працює та радує містян, хоч і трапляються деякі відхилення, які швидко виправляються.

Характерні деталі баштового годинника

При створенні годинника фахівці взяли до уваги особливості клімату, в якому він буде перебувати. Це і повітря, яке насичене йодом і сіллю, і літня спека, і висока вологість. Відштовхуючись від цього, були прийняті деякі заходи для того, щоб годинник зміг проіснувати довше.

Його корпус має спеціальний захист від впливу корозії, а циферблат зроблений з міцного, витривалого матеріалу. Стрілки були зроблені з нержавіючої сталі. Слід підкреслити, що механізм баштового годинника у Генічеську герметичний, є автоматичне змащування.

Нині цей годинник є одним із неофіційних символів міста. Цікаво, що колись його фотографія прикрашала обгортки пряників, виробництвом яких займався Генічеський хлібозавод. Цю продукцію багато хто з туристів обирав як сувенір з відпочинку. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.