Четвер, 23 Травня, 2024

Реставрація музею природи: скільки тривала та які саме роботи проводилися

Одним із найцікавіших місць у Херсоні, яке можна відвідати у будь-яку пору року, є музей природи, який знаходиться на вулиці Театральній, 5. Цей музей люблять і містяни, і гості з інших міст і сіл. Окрім того, він завжди привертає увагу школярів, які не проти познайомитися ближче з природою та дізнатися більше про тваринний світ. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Родзинкою музею природи є величезний, 26-метровий скелет кита фінвала, який зможе здивувати та вразити кожного відвідувача. Працівники стверджують, що саме він є улюбленим експонатом і завжди приковує погляди багатьох херсонців і гостей міста.

Стан самої будівлі музею в останні роки не можна було назвати гарним. Споруда є пам’яткою архітектури ХХ ст., але довгий час мала дуже плачевний зовнішній вигляд, хоча про ремонт і реставрацію говорилося дуже давно. І нарешті наприкінці грудня у Херсоні завершилися реставраційні роботи й перед херсонцями постав оновлений музей природи, який приваблює своїм виглядом і ласкаво відчиняє двері для гостей.

Історія будівлі музею

Будівля музею була зведена ще на початку ХХ ст. Фінансування такого будівництва тоді відбувалося за кошти Херсонського губернського земства, а також доброчинні внески мешканців міста.

Особливістю споруди є те, що вона будувалася спеціально для музейної експозиції, в той час, як більшість інших українських музеїв розташована у приміщеннях, які були пристосовані для такої мети пізніше.

У музеї зберігаються дуже цікаві та цінні експонати, які залишив засновник цього музею, світовий вчений Й. Пачоський.

Музей працює з 1906 року практично без перерви. Усі відвідувачі дивувалися тому як відрізняється приміщення всередині та зовні. Всередині проводилися ремонтні роботи, інтер’єр сучасний і гарний, а от ремонт фасаду не відбувався понад 12 років.

Як змінилася будівля та скільки коштувала реставрація

Зараз херсонців у музеї природи чекає гарний, реконструйований фасад й оновлена експозиція. Відвідувачі можуть легко придбати електронні квитки, використовуючи додаток «Дія».

На реставрацію було виділено близько 3 млн гривень. Цими даними поділилася В. Гавренкова – голова комісії з бюджету та фінансів Херсонської обласної ради. Окрім того, приблизно 150 тис. грн взяли зі спецфонду музею.

Реставрація проходила у декілька етапів. Михайло Назукін, головний інженер цього проєкту, стверджує, що початком варто вважати ще 2013 рік. Тоді почали робити посилення фундаменту, перекриттів стін, було наведено порядок у підвалах.

Колір фасаду обрали схожий на колір ракушняку, що характерно для південних українських міст. Деякі віконні блоки замінили, частину – реставрували. На фасаді з’явилися фігурки бджілок. Вони розміщені біля отвору, де поселився справжній рій бджіл. Не дивно, що вони обрали для себе таку домівку, адже це – музей природи. Тому їх не стали чіпати. Тим паче, що вони не несуть ніякої загрози для гостей.

Оновлення музею природи мотивувало працівників і надихнуло на подальшу роботу. Музей співпрацює з рибними господарствами, співробітники часто самі виїздять у ліс, плавні для того, щоб оновлювати експозиції та дивувати відвідувачів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.