Четвер, 23 Травня, 2024

Свято-Андріївський кафедральний собор у Новій Каховці – один із найбільших на півдні України

На Херсонщині можна виділити досить багато гарних храмів, які відрізняються своєю величчю, довгою історією та масштабами. Вони являються прикрасою області, чудово доповнюють атмосферу будь-якого населеного пункту. Деталі – на сайті kherson-future.com.ua.

У Новій Каховці розмістився один із найбільших і найгарніших соборів півдня. Це – Свято-Андріївський кафедральний собор. Його обов’язково слід відвідати тим, хто буде у Новій Каховці.

Історія зведення собору

Ще задовго до появи цього гарного храму у Новій Каховці постало питання про його розміщення. Було декілька варіантів, але найкращою ідеєю було збудувати його в невеликому сквері в центрі міста, де б його було видно з усіх куточків Нової Каховки.

Але під час обговорення цієї ідеї виникла проблема. Річ у тім, що ця ділянка міста знаходиться на перехресті чотирьох вулиць. Тобто, скоріше за все, через сквер проходять підземні комунікації, які завадять будівництву та реалізації задумів.

Але як виявилося, ніяких підземних конструкцій там не було, а отже це місце було відразу ж приготоване для будівництва головної святині міста. І це було дуже добре, адже собор чудово вписався в архітектуру Нової Каховки.

Перший камінь собору було закладено у 1994 році. Процес будівництва зі своїми зупинками, проблемами та іншими моментами тривав цілих тринадцять років. Завершилися будівельні роботи у 2012 році. Того року, 13 грудня, у день Андрія там була проведена перша служба, на якій було чимало парафіян, пересічних містян й архієреїв єпархій УПЦ.  

Кошти на зведення цього величного релігійного об’єкта збирали православні християни та всі ті, кому була не байдужа доля собору.

Слід також підкреслити, що Свято-Андріївський кафедральний собор – це перший у Херсонській області храм, відданий під заступництво Апостола Андрія. До речі, це дуже правильно, тому що Святий Апостол проходив півднем, проповідуючи Слово Боже.

Опис Свято-Андріївського собору

Цей собор Нової Каховки трипрестольний, п’ятикупольний, може вмістити понад 1500 людей. Якщо говорити про планування, то в основу всієї композиції покладено косий Андріївський хрест.

Архітектурний стиль – українське бароко. Святиня виглядає сучасно та велично, має вражаючі розміри. Вона прекрасно доповнила архітектурне обличчя Нової Каховки.

Собор має три рівні. На першому з них розташовуються вівтарі, обрядовий зал, різні службові приміщення. Далі – клірос і недільна школа. На третьому рівні – хора та капели.

За проєктом цей собор сягає 74 метрів у висоту. Висота центрального купола до хреста – 52 м. Найвищою є дзвіниця, яка слугує символом Апостольського слова, яке досягає вершин і розноситься країною.

Отже, масштаби й архітектурні особливості цього чудового релігійного об’єкта зможуть справити позитивне враження на гостей Нової Каховки. Для того, щоб зрозуміти велич і розкіш цього місця необхідно туди потрапити. Тому всім тим, хто не знає, на що подивитися у Новій Каховці однозначно варто внести Свято-Андріївський кафедральний собор до списку.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.