П’ятниця, 24 Травня, 2024

На Херсонщині можна побачити французьку візитівку острова Джарилгач

Острів Джарилгач на Херсонщині привертає до себе туристів цілий рік. І хоча купальний сезон давно завершився, майже щодня на його берегах можна зустріти чимало туристів з усієї України. І причина тому – старий маяк, який без перебільшення овіяний духом Франції, оскільки названий на честь його автора Олександра Ейфеля. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

І хоча металева ажурна споруда вже давно не висвітлює шлях кораблям, це анітрохи не зменшує її туристичної привабливості та цінності для історії Херсонщини. Адже в наступному році Джарилгачський маяк відзначить 120-ту річницю від дня відкриття. Свого часу 25-метрова металева конструкція, виготовлена ​​в Парижі, розсіювала промінь видимістю в 14,8 миль (трохи більше 24 кілометрів) і вважалася однією з головних у Чорному морі. Але навіть якісний французький метал не зміг встояти перед впливом солоних хвиль, тому в 2005 році маяк остаточно припинив своє функціонування.

Ще за довго до відправки на спокій поруч з французьким «довгожителем» була збудована нова 24-метрова споруда для моряків. А Маяк Ейфеля набув статусу пам’ятки культури і візитної картки острова.

Маяк саморуйнується

На жаль, природа продовжує брати своє. Сьогодні Джарилгачський маяк знаходиться в аварійному стані і потребує термінової реставрації. І справа не тільки в архітектурній цінності 19 століття. Спорудження візуально нагадує Ейфелеву вежу, особливо якщо фотографувати з певного ракурсу під час заходу сонця. Мабуть, саме асоціація з Францією є головним «магнітом» для туристів.

Якщо маяк не реставрувати, то його самоліквідація – питання найближчого часу. Справа в тому, що раніше він перебував в 200 метрах від моря. Зараз же він біля самої кромки берега і вода продовжує наступати.

Як дістатися на Джарилгач

Найпростіший спосіб потрапити на Джарилгач – приїхати в Скадовськ. У літній період звідти на безлюдний острів регулярно ходять прогулянкові катери, перевозячи понад тисячу туристів на день. В інші пори року потрапити на Джарилгач можна лише приватними моторними човнами. Однак домовитися з місцевими рибалками про транспортування не складе ніяких труднощів.

Джарилгачський маяк розташований на східній частині острова. Відразу слід підкреслити, що милуватися витвором XIX століття дозволено тільки зі сторони. Через аварійність заходити всередину і залазити на будову – небезпечно для життя.

А ось інфраструктура на безлюдному острові відсутня. Тут не знайти баз відпочинку і готелів. Тому якщо в планах немає залишитися з ночівлею на Джарилгачі дикунами, то зняти готельний номер або кімнату можна в найближчих населених пунктах: Скадовську, Лазурному або Червоному.

Однак для любителів кемпінгу на острові є свердловина з прісною водою і величезна кількість сухостою. Правда, розпалювати вогонь рекомендується тільки з дозволу представників лісництва. Вони регулярно стежать за порядком на острові і захищають його від браконьєрів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.