П’ятниця, 24 Травня, 2024

Найгарніші храми Херсона: де знаходяться та чим відрізняються

Храми завжди мали величезну духовну цінність. Українські релігійні пам’ятки архітектури можуть здивувати будь-кого своєю давньою історією, привабливим зовнішнім виглядом і кількістю сакральних предметів. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua

Херсонщина має багато таких релігійних пам’яток, які можуть справити на людину глибоке враження. Зокрема, у Херсоні налічується досить велика кількість соборів, церков, які становлять левову долю архітектурної спадщини міста. Бувши здавна торговим центром, до Херсона приїздило немало представників різних конфесій. Тут будувалися і синагоги, і костели, і церкви, і багато інших релігійних споруд. На сьогодні в місті можна виокремити діяльність різноманітних релігійних течій. Серед херсонців є і мусульмани, і іудеї, і християни різних конфесій.    

Свято-Катерининський собор

Починати розгляд найгарніших храмів Херсона слід зі Свято-Катерининського собору, який вже багато років слугує для міщан вдалим місцем і для вінчання, і для хрещення дітей, і для весільних фотосесій, і просто для спокійної, розслабляючої прогулянки.

Цей старовинний православний храм знаходиться на вулиці Перекопській, 13. Його історія бере початок з 1781 р., що свідчить про доволі поважний вік цієї пам’ятки. Виконана у стилі російського класицизму, споруда випромінює велич та аристократизм.

Особливістю собору є розміщення біля центрального входу двох скульптур Св. Апостола Петра і Павла. Територію навколо храму прикрашають різнобарвні квіти, в тому числі й троянди.

Греко-Софіївська церква (Різдва Пресвятої Богородиці)

Однією із найстаріших релігійних споруд Херсона є Греко-Софіївська церква, яка розташувалася на вул. Богородицькій, 11. Вона змогла, попри давнє існування, зберегти свою неповторність. Там і досі є іконостас, привезений туди греками більше 400 років тому. Також церква багата і на інші предмети богослужіння, релігійні пам’ятки, які становлять надзвичайну цінність.

Будівля побудована в архітектурному стилі базиліки, а всередині є дуже затишною, попри те, що має компактні розміри. Херсонці називають храм просто Грецьким, часто його відвідують та неодноразово підкреслювали його привабливий зовнішній вигляд.  

Свято-Духівський кафедральний собор

До переліку найцікавіших і найпривабливіших храмів міста треба віднести й Свято-Духівський кафедральний собор, що знаходиться в центрі Херсона по вул. Преображенській, 36. Він відрізняється вишуканим оздобленням, має величезну кількість цінних ікон. Інтер’єр собору зможе здивувати своєю красою та окремими розкішними деталями.

Його будівництво було розпочато в 1804 р. Зважаючи на те, що купці виокремили чималу долю фінансів на зведення храму, він має й іншу назву – Купецький.  

Римо-католицький костел Пресвятого Серця Ісуса

Костел Пресвятого Серця Ісуса, маючи незвичайний для Херсона вигляд і цікаві деталі будівлі, теж варто віднести до найгарніших релігійних і архітектурних пам’яток міста. Знайти його можна за адресою Суворова, 40.

Ініціатором його побудови був князь Потьомкін. В окремі історичні періоди собор був закритим, до богослужіння не допускали. Але наприкінці ХХ ст. він був повернутий римсько-католицькій громаді та у 2005 р. підданий реконструкції. В ній взяли участь не лише українські католики, але й представники іноземних країн.

Тим, хто цікавиться релігією, архітектурою, культурою буде цікаво відвідати всі ці релігійні об’єкти та познайомитися детальніше з церковно-релігійним життям Херсона. Для туристів ці храми являються ще однією суттєвою причиною поїхати до Херсонщини та побачити всю цю красу своїми очима.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.