П’ятниця, 24 Травня, 2024

Через аварію на трубопроводі п’ять херсонських будинків залило фекаліями

27 листопада у приватному секторі Шуменського мікрорайону стався масштабний порив каналізаційного трубопроводу. Двадцятиметровий стовп із нечистот під потужним натиском ринув на житлові будинки, розташовані поряд із місцем аварії. Внаслідок цього постраждала частина домогосподарств. Докладніше про подію читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Наслідки такого «фонтану» стали для постраждалих без перебільшення справжньою катастрофою. Адже відходами залило не лише подвір’я, а й житло херсонців. Найбільше дісталося будинку на двох господарів: фекаліями був пробитий дах, звідки нечистоти потрапили до кімнат – на особисті речі, бутову техніку, меблі.

Міська влада Херсона пообіцяла здійснити дезінфекцію за рахунок місцевого бюджету. На майбутню сесію, яка запланована 3 грудня, першочерговим стане розгляд питання щодо виділення коштів на відшкодування матеріальних збитків потерпілим від аварії. Крім того, мешканцям цих п’яти будинків пропонується тимчасове проживання в одному із гуртожитків міста.

Проте домовласники від переїзду відмовилися, намагаючись самотужки хоч якось упорядкувати житло: вигрібають нечистоти лопатами, вимивають, вичищають, проводять дезінфекцію.

І хоча сам порив комунальних служб Херсона ліквідували, проблему це не вирішило. Адже ніхто не дає гарантії, що вже наступного дня трубопровід знову не прорве. Як зазначають працівники водоканалу, система функціонує вже 53 роки, хоча її граничний експлуатаційний максимум – 30 років.

У свою чергу, міський голова Херсона Ігор Колихаєв заявив, що єдиний спосіб не латати дірки, а міняти зношені труби на нові – погашення заборгованості з комуналки злісними неплатниками.

Нагадаємо, загальний борг херсонців із комунальних платежів наближається до 1 мільярда гривень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.