Понеділок, 20 Травня, 2024

Історія млинів у Херсоні

Зі словом «млин» у херсонців виникають різні асоціації. Більшість містян знають, що у Херсоні є такий район «Млини», який охоплює Дніпровський і Суворовський райони. Але чому він має таку назву, чи дійсно у місті були млини та інші цікаві деталі, пов’язані з цим залишаються таємницею для більшості населення. Деталі − на сайті kherson-future.

Херсонцям не завадить детальніше розібратися в цій темі та поринути в історію міста. Тому про млини у Херсоні варто поговорити докладніше.

Як з’явилися млини та скільки їх було

Зі зростанням кількості населення у місті виникла необхідність у збільшенні масштабів виготовлення хліба. Найрозумнішим рішенням було будівництво млинів. Тому наприкінці XVIII ст. у місті починають будувати перші вітряні млини.

До початку 1790-х рр. їх налічувалося 23, але це число постійно зростало. На початку XIX ст. їх було близько 120. Оскільки поряд були поля, які в ті часи засівали пшеницею, власникам і працівникам млинів було зручно жити поряд з ними. Тому поруч з млинами будувалися будинки. Так і виник цілий район, назва якого збереглася і дотепер.

З появою електрики у місті почали будуватися ще більш надійні та якісні млини, невелика кількість яких працювала навіть у 1970-х рр. Ці млини справді давали прекрасний результат. Якість продукції була на високому рівні. Навіть у радянські часи, коли млини вже були зношені та напівзруйновані вони досить ефективно працювали та забезпечували необхідною продукцією.

Вітряні млини були найпоширенішими у Херсоні, однак були ще парові, водяні та земляні. Відомо, що перший паровий млин у місті був створений завдяки купцю Княгиніну. Він пристосував до млина машину старого пароплава і таке рішення виявилося дуже вдалим, аж поки деякі частини машини не були вкрадені та роботи на млині зупинені.

У 1872 році відбулося перепланування району. Він був поділений на прямокутні квартали. Здавалося б, район зазнав змін і розділився, на цьому всі мали б забути про назву «Млини», але вона активно застосовується херсонцями й сьогодні.

Останній млин було розібрано у 1980-х рр. На цей момент жодного з них не збереглося.

Масив «Млини» сьогодні

Нині під поняттям «Млини» херсонці розуміють історичну місцевість міста, яка розташована найближче до центру та забудована одно- та двоповерховими будівлями приватного сектору. П’ятиповерхові споруди можна побачити дуже рідко. Основна їх частина знаходиться по вулиці Університетській.

Через зазначену місцевість частково або повністю проходять вулиці Молодіжна, Ладичука, Генерала Видригана, Кримська тощо.

Від початку заселення цього району він відрізнявся мальовничими краєвидами та затишком. Зрозуміло, що з часом обличчя «Млинів» змінилося, але цей масив і досі вважається комфортним для проживання, зручним, адже поруч знаходиться центр міста, всі необхідні міські структури, магазини, школи, дитячі садочки тощо.

Тож багато херсонців при виборі конкретного району для проживання обирають саме «Млини». До речі, там багато привабливих будівель, які б хотілося й орендувати, й купити.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.