Понеділок, 20 Травня, 2024

Чому ціни на тролейбуси підвищилися та коли херсонці будуть їздити новими тролейбусами?

 

29 грудня у Херсоні провели громадські слухання з приводу обговорення потенційного підвищення цін на проїзд у тролейбусах до 6 гривень і маршруток до 8. Так перевізники аргументували, що додаткові кошти будуть використані для підвищення виплат водіям, а також для оновлення міського транспорту. І, незважаючи на не дуже схвальну реакцію суспільства, 17 січня таке рішення вже набрало чинної сили. Більше на kherson-future.com.ua.

Очевидно, що транспортна криза у Херсоні назріла вже давно. Увесь транспорт, у тому числі і тролейбуси, були вже у не найкращому стані. До того ж, маршрутки, які належать приватним перевізникам, не виконують свою роботу у вечірній час, а тролейбуси хоч і присутні на маршрутах, проте не у великій кількості. На додачу, деякі райони Херсона ще не доступні для тролейбусних перевезень:у північному мікрорайоні просто немає спеціальних дротів для тролейбусів! 

Що зробила міська влада?

Однак, все ж-таки, міська рада, принаймні на словах, виконує свої обіцянки. На сайті херсонської міської ради нещодавно з’явилося повідомлення про те, що до власності міського комунального підприємства “Херсонелектротранс” вже надійшов другий тролейбус сучасного зразку від товариства з обмеженою відповідальністю “БКМ-Україна”. Ця поставка виконана у рамках договору, який підприємства підписали ще 26 листопада 2021 року. Таким чином, за цим договором наше місто у підсумку має отримати ще 40 нових транспортних засобів. 

Очільник КП “Херсонелектротранс” Ігор Житченко вже оцінив новий транспорт і дуже його похвалив. Окремо він також виділив просторість салону та встановлені кондиціонери. Також новий транспорт обладнаний покажчиками маршруту, а також таблом, що візуально та аудіально оголошує про зупинки. 

Більш того, за інформацією прес-служби Херсонської міськради, це лише початок. За планом до Херсону має прибути 15 новеньких тролейбусів ще до початку липня цього року. Виконуючий обов’язки заступника міського голови В’ячеслав Білковський пообіцяв, що новенький транспорт вже зовсім скоро з’явиться на дорогах Херсону. 

Чому це важливо?

Тролейбуси мають певні очевидні переваги перед маршрутками. По-перше, вони більш екологічні, адже замість спалювання бензину і викиду у атмосферу автомобільних вихлопів, тролейбуси працюють на електроенергії, яку отримує зі спеціальних дротів. По-друге, навідміну від маршруток, тролейбуси належать не приватним перевізникам, а міській владі. Через це водії та кондуктори, що працюють у тролейбусах працюють не за неофіційний “гонорар”, а за фіксовану заробітну платню, яка не залежить від кількості перевезених пасажирів. Саме тому у цих працівників буде офіційно нараховуватися стаж роботи, а також їм запровадять офіційний робочий день, упродовж якого люди мають виконувати свою роботу. Таким чином, навіть у вечірній час, прості громадяни зможуть гарантовано дістатися майже у будь-яку точку міста. 

Таким чином “тролейбусизація” Херсона – дуже важливий і необхідний для жителів міста процес і дуже добре, що така ініціатива поступово впроваджується. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.