Понеділок, 20 Травня, 2024

Херсонців запрошують відвідати Музей військового дитинства

20 січня у нашому місті на базі обласного краєзнавчого музею стартує незвичайна виставка. Вона присвячена військовому дитинству, де буде представлено 25 історій дітей, яким вдалося пережити війну на сході України. Музей військового дитинства – це проект, створений з метою розповісти всьому світу про надзвичайну відвагу хлопчиків та дівчаток, юні роки яких затьмарили стрілянина, вибухи та втрати. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Як повідомляє директор проекту Юлія Скубицька, на сьогоднішній день музей має 160 історій. Переважно це спогади переселенців, дітей військових та сиріт, батьки яких загинули в зоні АТО. Кожен учасник надав для виставки окрему річ, яка пов’язує його з війною.

Наприклад, серед експонатів можна побачити плюшевого ведмедика, подарованого мамою своєму синові, коли той лежав у лікарні після поранення від випадково підібраної гранати. Іграшка була вірним супутником у лікарняній палаті та навчила малюка не боятися. Також серед експонатів – книга про пригоди Тома Сойєра. Її 18-річній Уляні із Золотого колись подарувала тітка на Новий рік, оскільки того святкового дня грошей на подарунки сім’я не мала. Видання дуже дороге дівчині і служить нагадуванням, коли міна залетіла до них на горище, не потрапивши в будинок лише завдяки щасливому випадку – зачепилася за балку.

Вперше виставку Музею військового дитинства було представлено у Києві. Тепер її пропонують побачити херсонцям. Це місто другим за рахунком було обрано не випадково, адже наш край межує з окупованим Кримом і тут мешкає багато переселенців з півострова.

Юлія Скубицька зазначає, що в архіві виставки немає історій дітей, які зараз мешкають на Херсонщині. Втім, за період двотижневого перебування Музею військового дитинства в обласному центрі, такі історії керівнику проекту можуть бути розказані.

А далі експозиції поїдуть до Одеси, Харкова, Львова та інших міст України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.