П’ятниця, 24 Травня, 2024

На Херсонщині відкрили польовий шпиталь для хворих на COVID-19

З сьогоднішнього дня у Каховці на Херсонщині розпочав роботу мобільний госпіталь Державної служби з надзвичайних ситуацій для лікування хворих на COVID-19. 25 жовтня рятувальники доставили його автоколоною з Києва. На облаштування потрібувалось кілька днів і тепер шпиталь готовий приймати перших пацієнтів. Докладніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Як повідомляє адміністрація Каховської міської лікарні імені Панкеєвих, на сьогоднішній день ліжковий фонд медустанови переповнений. Щодня на амбулаторне лікування надходять нові хворі, у яких виявлено коронавірус. Перепрофілювання відділень ситуацію не врятувало: госпіталізації потребують набагато більше людей, ніж наявних на базі лікарні для їхнього розподілу 170 ліжок. У сусідньому місті Новій Каховці ситуація не краща.

Саме тому у Києві було ухвалено рішення обладнати на території медустанови мобільний госпіталь. Він складається з 24 палат на 120 ліжок. Локація повністю автономна: подачу освітлення та тепла забезпечують генератори. Крім того, розташування на території стаціонару гарантує безперебійний доступ до всіх комунікацій.

За словами Медичного директора міської лікарні Тетяни Пирховки, у шпиталі працюватимуть мобільні бригади медиків із різних лікарень регіону, у тому числі – і обласного центру. Робота вестиметься вахтовим методом.

І хоча проблема з ліжками в медустанові вирішилася, досі залишається гострою нестача кисневих концентраторів. Лікарям доводиться вдаватися до економії та давати його лише тим, хто вже не в змозі дихати самостійно.

Як відомо, 20 жовтня Кабінет Міністрів України надав 17 мільйонів гривень на придбання кисню для лікарень Херсонської області. Тому медики вірять, що невдовзі ця проблема вирішиться.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.