Четвер, 23 Травня, 2024

Пільги на проїзд громадським транспортом у Херсоні

Цього тижня Міська Адміністрація ухвалила рішення зняти обмеження щодо пільгових перевезень пасажирів у громадському транспорті. Більше на сайті kherson-future.com.ua.

Обмеження та графік

Раніше, через карантинні умови, у Херсоні була заборона на перевезення безплатно пасажирів із соціальними пільгами, за яким діяв громадський транспорт. У грудні 2020 року ці обмеження були прийняті та набрали чинності. Опитування жителів міста показало, що багатьом Херсонцям, особливо пенсіонерам, не до вподоби таке рішення адміністрації. Адже їм дуже важливо заощадити зайву гривню. Невдоволення городян виявилося куди сильнішим, ніж очікувала міська влада.

Директор комунального підприємства “Херсонелектротранс” Ігор Житченко на той момент заявляв, що ним керував здоровий глузд та тенденції поширення Covid-19. І що, громадський транспорт має бути обмежений за кількістю пасажирів, що перевозяться в салоні – тільки сидячі місця. Він також зазначив, що найуразливіша частина населення захворювання коронавірусом – це люди пенсійного віку.

Здорова ідея. Але те, як це було реалізовано – викликає сумніви та, цілком справедливий, гнів жителів Херсона. На динаміку захворюваності Covid-ом 19 це майже ніяк не вплинуло, а водії дотримувалися обмежень лише перші тижні, а мешканців взагалі не повідомляли про зміни щодо пільг, і почували себе принижено.

Але через кілька місяців повну заборону на пільги було переведено в режим “за графіком”. Пільговики всіх категорій змогли отримати право на безкоштовний проїзд.

Їхні тролейбуси могли безкоштовно перевозити до 8 години ранку, з 10 до 16, і з 20 години до кінця зміни. Це було гарною новиною, адже пільговики, це не лише пенсіонери. До їх складу входять діти з багатодітних сімей, ветерани, інваліди та низка інших соціальних верств населення, які раніше не могли розраховувати на право безкоштовно пересуватися містом. Якщо спиратися на законодавчі органи, то пільги на проїзд закріплені законом. Отже, і рішення і адміністрації, і “Херсонелектротранс” – неправомірні.

Реакція мешканців на відновлення пільг

Тепер же обласний центр відновив у повному обсязі пільги на проїзд. Але це рішення заперечується багатьма людьми, адже загроза пандемії нікуди не зникла – вона тільки зростає на щоденній основі. Наприклад, Стельмашенко Юрій – місцевий чиновник та виконувач обов’язків міського голови міста Херсона заявив, що

зняття обмежень було неправомірним і легковажним вчинком, і це може мати наслідки як збільшення статистики захворюваності. А у світлі останніх підвищень цін за проїзд у громадському транспорті такі не продумані рішення можуть спричинити велику кількість критики серед Херсонців.

Чимало жителів міста солідарні з ним. На носі зимові свята, і потік людей, які користуватимуться транспортом, різко збільшуватиметься. А це може призвести до зростання людей, які переносять у собі Covid-19. І багато людей підтримують відновлення обмеження щодо пільг. Залишається стежити за майбутніми сесіями Херсонської міської ради та чекати більш сформульованого та справедливого рішення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.