П’ятниця, 24 Травня, 2024

Музей тоталітаризму в Херсоні

В Україні є чимало унікальних і незвичайних музеїв. Наприклад, не всі знають, що в нас є музей сала чи музей сну. А такі місця можуть відкрити багато чого нового, подарувати незабутні враження та привід для роздумів. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

У Херсоні найбільш незвичайним музеєм слід назвати «Музей тоталітаризму». Туди навідуються не так часто, як, наприклад, у художній чи краєзнавчий музей та й виглядає зовні будівля далеко не так привабливо, але там дійсно можна буде відчути дух історії та на деякий час поринути в радянську добу.

Як з’явився музей?

Ідея створення такого музею належить Віталію Трибушному – колишньому херсонському лікареві, а зараз пенсіонерові. Він поєднує в собі й творця, й екскурсовода «Музею тоталітаризму».

Думка про зберігання, колекціонування різноманітних речей радянських часів прийшла до нього, коли він дізнався про події в Грузії, відомі як «ніч саперних лопаток». Того ж дня чоловік наткнувся на саперну лопатку рідного дідуся, який пережив дві Світові війни та був репресований. Лопатка зберігалася на згадку про діда, а тоді ще й стала нагадувати про комуністичний режим. Тоді у Віталія й з’явилася ідея зберігати різні подібні речі як пам’ять про часи, які не мають повторитися знову.

Спочатку це все нагадувало колекціонування. Зібрання речей потроху поповнювалося різними шляхами. Дещо було просто знайдене, окремі речі купувалися, а ще інші предмети – були подаровані знайомими чи друзями, які знали про таке захоплення чоловіка.

Всі накопичені речі з самого початку зберігалися в приміщенні його дому. Та колекція збільшувалася, експонати ставали дедалі цікавішими та ціннішими, тому Віталій зважився на відкриття приватного музею.

Будівлю для такого задуму чоловік збудував на території свого дому та за власні кошти. З усією впевненістю можна сказати, що музей став його власним, неповторним творінням.

Що чекає відвідувачів у «Музеї тоталітаризму»?

Якщо ви чекаєте на довгі, нудні тексти про СРСР і декілька очевидних, передбачуваних експонатів, то ви помиляєтеся. «Музей тоталітаризму» зможе вас приємно здивувати. Очікувати варто цікавих розповідей і життєвих ситуацій від того, хто пережив радянські часи, був очевидцем багатьох подій і відрізняється власним світоглядом, баченням тоталітаризму.

Зовні музей вже починає створювати необхідну атмосферу. Він обвішаний різними комуністичними плакатами, портретами Леніна, прапорами. Основний акцент зроблений на вікна, які мають пофарбовані в яскравий червоний колір рами, та маленькі зірочки на склі теж червоного забарвлення.

Експонати музею зможуть по-справжньому вразити, а може, навіть, шокувати. Серед таких предметів є стара м’ясорубка, годинник, кулеметна стрічка, агітаційні листівки тощо. Також там є чимало картин, які Віталію подарували. Вони чудово вписуються в концепцію музею та виконані дуже майстерно.  

Побачити всі ці незвичайні експонати можна безкоштовно. Перед безпосереднім відвідуванням музею треба зателефонувати за номером, який опубліковано в інтернеті. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.