Понеділок, 20 Травня, 2024

Проект-переможець громадського бюджету у Херсоні не буде реалізовано: названі причини

Спортмайданчик, проект якого став одним із переможців «Бюджету участі-2020» у Херсоні, реалізовано не буде. У цьому впевнений його автор, голова ОСББ «Благо» Петро Дерменжі. За його словами, решта переможних проектів, в яких він брав участь, теж досі чекають свого часу. У чому причина гальмування процесу – читайте на сайті kherson-future.com.ua.

«Бюджет участі» – це проект громадських ініціатив, який дає можливість будь-якому бажаючому городянину реалізувати корисну ідею за рахунок міського бюджету. Для цього необхідно придумати проект щодо покращення Херсону, подати заявку на участь у конкурсі та набрати найбільшу кількість голосів. Здається, все просто. Тим більше, що влада сама віддає частину бюджету у розпорядження простих містян.

Проте Дерменжі стверджує, що все райдужно лише «на папері», адже гроші на втілення його проекту (передбачалося виділення 218 тисяч гривень) просто забрали без пояснення причини.

Проблеми із реалізацією ідей переможців справді існують, розповідає голова координаційного комітету «Бюджету участі» у Херсоні Ольга Співакіна. І причин тому кілька. Насамперед гальмування виникли через зміну складу виконавчих органів влади, оскільки новим людям потрібен був час, щоб увійти в курс справи. Крім того, за словами чиновниці, вийшли затримки з тендерами, оскільки самі процедури вимагають злагоджених дій від закладів освіти, розподільника бюджетних коштів та виконавців проекту.

Співакіна запевняє, що всі проекти, які не будуть реалізовані цього року, автоматично перенесуть на наступний.

Варто зазначити, що Херсон – не єдине місто в області, де є проблеми з громадським бюджетом. Так, у Каховці міська влада не реалізувала жодного проекту, який переміг у «Бюджеті участі-2020». Причина – відсутність коштів у міській скарбниці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.