П’ятниця, 24 Травня, 2024

Ще одна меморіальна дошка з’явилася на вулицях Херсона

Сьогодні, 25 листопада, у Херсоні з’явилася ще одна меморіальна дошка. Вона встановлена до 80-річчя заснування військової частини А1836 на честь однієї з шанованих особистостей міста – генерал-майора Миколи Гарголи. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

Він був першим командиром Херсонської зенітної ракетної бригади, у 2016 році йому було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Херсона».

Микола Іванович народився у 1925 році у Полтавській області у багатодітній родині. Він навчався у Київському річному технікумі, потім вивчав мінометну справу. Пізніше його відправили на Карельський фронт, де він отримав свою першу, далеко не останню медаль.

Після війни М. Гаргола закінчив Свердловське військове училище, а також інші два навчальні заклади. До Херсона його перевели у 1960-х рр. Через декілька років після переїзду він прийняв командування зенітною ракетною бригадою. Разом зі своїми колегами він побудував цілих шістнадцять військових містечок, як то кажуть «з нуля».

Під його керівництвом вийшли з бригади відомі та успішні генерали, Головнокомандуючі військами. До 2020 року, коли його не стало, він вів активну діяльність, був очільником Ради ветеранів військової частини А1836.

Тому поява меморіальної дошки у Херсоні на його честь є цілком закономірним явищем, адже Микола Іванович зробив чимало для нашого міста та загалом для Херсонщини.

На урочистостях, присвячених відкриттю дошки, були присутні секретар міської ради Г. Лугова та голова Суворовської районної ради А. Задніпряний. Вони привітали всіх присутніх з річницею заснування військової частини та зазначили, що місто пишається такими сильними особистостями, як М. Гаргола.

Нині активна частина військовослужбовців разом з громадськістю просувають ідею присвоєння вулиці, на які знаходиться військова частина, імені генерал-майора Миколи Гарголи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.