Четвер, 23 Травня, 2024

Стала відома дата відкриття Херсонського аеропорту після реконструкції

Херсонщина стала першою у країні, де в обласному центрі відбувається реконструкція аеропорту. Роботи в рамках програми президента України «Велике будівництво» стартували восени 2021 року і планують завершитись до старту курортного сезону. На сьогоднішній день повністю завершено реконструкцію злітно-посадкової смуги, проте це не всі зміни, які чекають на повітряні ворота нашого міста. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Відразу варто зазначити, що оновлений Херсонський аеропорт тепер зможе приймати не лише малогабаритні пасажирські, а й великі вантажні літаки. Для цього підрядниками було розширено злітно-посадкову смугу з прокладкою асфальтобетону та бетонних плит. Крім того, подібні зміни дозволять приймати літаки від 10 до 15 разів на день, що суттєво збільшить пасажиропотік у регіоні.

Також змін зазнала і світлосигнальна система. За словами директора комунального підприємства «Херсонські авіалінії» Віталія Кучерука, сьогодні ведуться підготовчі роботи перед початком монтажу. Така процедура потрібна для того, щоб спочатку перевірити обладнання у лабораторних умовах, а потім отримати офіційний дозвіл від Державіаслужби України. Кучерук наголосив, що фінішна пряма у цьому питанні очікується до кінця березня.

Ця дата є зовсім не випадковою. Адже за правилами графік авіарейсів формується з урахуванням двох періодів навігації – літнього та зимового. Перший стартує вже у квітні, тому не пізніше, ніж у березні авіаперевізниками складається розклад. Якщо не вкластися в цей графік, Херсонський аеропорт залишиться без регулярних рейсів до старту зимової навігації, чого, зрозуміло, ніхто не хоче.

Довідка: Аеропорт «Херсон» було відкрито у 1985 році. За весь цей час на злітно-посадковій смузі не проводилось ремонтних робіт. Загальний бюджет реконструкції складає 320 мільйонів гривень. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.