Четвер, 23 Травня, 2024

Влада Каховки вирішила нічого не встановлювати на місці пам’ятника Фрунзе

Керівництво Каховської територіальної громади ухвалило рішення не шукати заміни демонтованій пам’ятнику Михайлу Фрунзе на міській набережній. Скульптуру було знято у 2019 році в рамках закону про декомунізацію та перевезено до місцевого музею, де й зберігається досі. Спочатку були спроби заповнити спорожнілий постамент пам’ятником засновнику міста, згодом – арт-об’єктом. Та минулого тижня п’єдестал повністю розібрали місцеві комунальники. Що буде на цьому місці – читайте на сайті kherson-future.com.ua.

Пропозиція встановити на набережній пам’ятник засновнику Каховки Дмитру Куликовському надійшла 2020 року від місцевого підприємця. Проект розглядав створення композиції, яка відповідала б стилю пам’ятника дюку де Рішельє в Одесі. Незважаючи на те, що ідея втілювала залучення виключно спонсорських коштів, підприємець отримав відмову – виникли складнощі із внесенням нового об’єкту у містобудівний план. За неофіційною версією – керівництво міста не отримало чітких термінів реалізації проекту.

Через кілька місяців Каховська міськрада оголошує конкурс на створення арт-об’єкта, який би заповнив простір на порожній тумбі. З трьох конкурсантів переможцем став проект годинника, який, втім, викликав шквал критики серед городян. Але й від цієї ідеї місцева влада відмовилася – у бюджеті не було коштів на реалізацію.

Внаслідок цього кам’яний п’єдестал вирішили знести повністю, а на його місці облаштувати парковий простір. За словами заступника міського голови Каховки В. Рагуліна, в рамках реконструкції набережної там буде зелена зона з тротуарними доріжками та лавками для відпочинку. Роботи проводяться за рахунок залучення коштів із державного бюджету.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.