П’ятниця, 24 Травня, 2024

Перевірка сертифікатів про вакцинацію від 21 жовтня − як все відбуватиметься

За інформацією прес-центру з порталу МВС України, з 21 жовтня розпочнуться перевірки сертифікатів вакцинації.

Більш докладна інформація на сайті kherson-future.com.ua.

Найбільш актуальною ця новина є для областей з «червоним» рівнем карантину і, насамперед, для Херсонщини, яка першою в Україні увійшла до так званої «червоної» зони.

Ця міра контролю вимушена, адже стали відомими випадки підробок подібної документації. Зловмисники підробляють як паперові свідоцтва, так і сучасні сертифікати.

Щодо сертифікатів, то працівники патрульної поліції перевірятимуть їх за QR кодом, за допомогою спеціального застосунку, який вже завантажено на планшети поліціянтів. Про це повідомив в ефірі програми 1+1 перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошвицький.  

Він також запевнив ведучих і глядачів каналу, що ніхто поодиноких перехожих просто так не хапатиме, вимагаючи пред’явити свідоцтво про вакцинацію.

Перевірятимуть наявність сертифікатів та їх справжність у місцях скупчення людей − в різноманітних закладах, які тепер працюють у звичному режимі, виключно за умови стовідсоткової вакцинації персоналу і відвідувачів. Це можуть бути магазини, будь-які торгові точки, освітні, побутові та розважальні заклади. Перевірена відповідна документація може бути також у водіїв і пасажирів міжрегіонального транспорту.

Окрім патрульної поліції, до перевірок будуть залучені працівники Держпродспоживслужби й місцевих центрів контролю та профілактики хвороб.

Якщо людина має свідоцтво про вакцинацію на папері, необхідно пересвідчитись, що воно містить всю необхідну інформацію: реквізити, дані про щеплення, його вид і кількість доз. Обов’язково повинні бути − підпис лікаря та мокра печатка медичної установи. Той, хто перевірятиме паперові свідоцтва, робитиме це ретельно, аби переконатися в їх достовірності. Адже, паперові  носії підробляють найчастіше.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.