П’ятниця, 24 Травня, 2024

Стафілокок на харчоблоках освітніх закладів Херсонщини

Згідно інформації з офіційної сторінки МОЗ, міністерство знову взялося без попередження перевіряти працівників шкільних харчоблоків в Україні. Не оминула цього і Херсонщина.

Більше новин на сайті kherson-future.com.ua.

До таких жорстких засобів контролю міністерство вдалося  після масового отруєння дітей у Хмельницькому, причиною якого став золотистий стафілокок.

Нагадаємо, що тоді постраждало трохи більше за 90 учнів з одного навчального закладу.

 Як виявила тодішня перевірка, носіями інфекції були чотири працівниці харчоблоку.

Нинішні, позачергові, перевірки відбувалися згідно чинної постанови № 15 , виданої головним санітарним лікарем України  від 07.10. 2021. У постанові йдеться про проведення додаткових обстежень у дитячих закладах різних категорій, і що причиною перевірок стало погіршення епідеміологічної ситуації.

За даними прес-служби МОЗ, з 11 жовтня протягом восьми днів службами регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб, за участю Житомирського обласного лабораторного центру, було обстежено 3002 заклади по всіх регіонах країни. А саме: харчоблоки дитячих садочків, шкіл, закладів відпочинку та оздоровлення дітей, інтернатів та деяких інших. За результатами перевірок, 10 відсотків працівників виявились носіями стафілококової інфекції.

Конкретно по Херсонській області, з працівників 39 перевірених закладів, у 7 відсотків обстежених осіб підтверджено носійство стафілококу. Ці показники може бути збільшено, адже результати аналізів ще 54-х осіб поки що невідомі. 

Усі інфіковані працівники тимчасово відсторонені від виконання своїх обов’язків. Вони мають пройти відповідний курс лікування до підтвердження повного одужання. 

Хочеться сподіватися на відповідальність кожного. Адже, дуже важливо, щоб лікування не було формальним чи, що ще гірше, фіктивним, і люди повернулися на свої робочі місця дійсно здоровими.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.