Понеділок, 20 Травня, 2024

Urban CAD – місце, де живе сучасне мистецтво

Близько чотирьох років тому декілька сміливців з громадського об’єднання “Ми херсонці”, не шукаючи легких шляхів для реалізації цікавих ідей, орендували приміщення непрацюючого комбайного цеху заводу ім. Петровського.

Більше цікавого на сайті kherson-future.

Так починається історія створення унікального простору для креативних і творчих людей міста.

Як все відбувалося

Попри те, що чимало людей сприймали таку ініціативу, як наївну зухвалість і безглузді витрати, серед місцевих бізнесменів знайшлися й такі, що ризикнули вкласти в цю, здавалося, цілковиту авантюру власні кошти. 

Силами ентузіастів проект потихеньку почав втілюватися в життя.

Простір між двома цехами, занедбаний дворик з дикорослими деревами, було вирішено перетворити на арт-майданчик, який і назвали Urban садом.

Люди працювали тут сім’ями. Хто що міг, те й робив. На допомогу їм прийшли  активісти культурного центру “Тотем “разом з його очильницею Оленою Афанасьєвою. 

Завдяки цьому до оформлення простору долучилося багато творчих людей, художників, які розписували сірі стіни, перетворюючи їх на мистецькі об’єкти. 

Допомагали у роботі й містяне. Хтось брав участь у процесі облаштування, хтось привозив потрібні речі. Завдяки підприємцям, було придбано будівельні та оздоблювальні матеріали. 

Художники працювали над оформленням простору. Завдяки спільній співпраці усіх – членів команди, волонтерів, митців з Тотему і навіть приїжджих художників, які закохувались в це місце і залишали свої творчі автографи на стінах, – простір кардинально змінився, перетворившись фактично на дворову галерею міського сучасного мистецтва.

Місцеві мурали то взагалі родзинка цієї локації. Серед відвідувачів завжди знаходяться охочі сфотографуватися на тлі незвичних малюнків. Фотографуються і діти й дорослі. А є й такі, що влаштовують справжні фотосесії в цьому дійсно дивовижному місці – яскравому і святковому, як лунапарк з часів нашого дитинства.

Як все працює

Вже у 2017 році Urban сад приймав перших гостей. Простір працює просто неба, тому всі події відбуваються у теплу пору року.

Спочатку відвідувачі доволі прохолодно поставилися до нового й не всім зрозумілого місця відпочинку і творчості. Але ті, кому сподобалася тутешня, ні на що не схожа атмосфера, приходили знову й приводили друзів. 

Деякі люди приєдналися до команди і зробили свій вклад в розвиток і принесли нові ідеї.

Запрацювала зона з їжею та напоями.

На майданчику почали виступати різні музичні колективи, відбувалися тематичні вечірки, зокрема й заходи для дітей. Проводились презентації, лекції, майстер-класи тощо.

Згодом  майданчик став приймати цілі фестивалі. Одними з перших скористались можливістю провести власний фестиваль завсідники творчого об’єднання “Поетична шафа”. Потім сюди завітав відомий ГогольFest Влада Троїцького. 

Неодноразово відбувалися заходи в рамках  театрального фестивалю Мельпомена Таврії. Театр 360° з Київа привозив до Урбан саду виставу “Камінний господар”

Сьогодні херсонська спільнота прийняла і полюбила це місце. Люди мають змогу тут і просто відпочити, і долучитися до будь-якої креативної події, а також подивитися кіно або трансляцію футболу на величезному екрані, послухати живу музику. Сюди приходять різні відвідувачі. Когось цікавить можливість дізнатися про щось нове, хтось долучається до творчих заходів і вечірок. А кожного року навесні херсонців очікує феєричне відкриття нового сезону.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.