П’ятниця, 24 Травня, 2024

Херсон у рейтингу топ найкрутіших IT компаній країни

У 2021 році кількість IT фахівців в Україні зросла майже на 25% порівняно з минулим роком. Але це не оминуло безробіття у сфері IT. Навпаки, разом з кількістю фахівців, збільшилася кількість компаній, які потребують IT фахівців. Одне спричинило інше і запустилася ланцюгова реакція. Хоча недолік у кваліфікованих кадрах все ж таки більший. Ринок IT розвивається швидше ніж встигає підрости нове покоління професіоналів.

Херсон не став винятком. У місті є вищі навчальні заклади, приватні школи, які щороку випускають сотні майбутніх спеціалістів. І IT компаній у місті теж чимала кількість. Від представництв великих компаній до маленьких вебстудій. Деякі з них навіть змогли потрапити до всеукраїнського рейтингу IT компаній. Більше на нашому сайті kherson-future.com.ua.

Всеукраїнський рейтинг

Компаніями та фахівцями було складено рейтинг найпривабливіших міст для IT компаній в Україні. На жаль, Херсон увійшов до антирейтингу. Його, як і Миколаїв, Запоріжжя та Чернівці, було визнано мінімально придатним для існування IT компанії. Всі ці міста набрали малу кількість балів. Оцінювали їх за кількістю випускників, наявність профільних навчальних закладів, комфортних умов для ведення бізнесу. В останнє входить безліч факторів.

Але до ТОП-50 найкращих IT компаній України потрапили компанії, які мають свої представництва у Херсоні. І навіть опинився на перших місцях. Це завдяки компаніям EPAM та SoftServe, які мають свої осередки у багатьох містах України. Обидві компанії є іноземними, але добре представлені на українському ринку. Наявність іноземних компаній у Херсоні є добрим знаком для міста. Незважаючи на низький рейтинг міста та всі проблеми з якими IT стикаються, такі лідери ринку можуть допомогти місту у майбутньому. Адже ринок IT компаній міста лише розвивається. У Херсоні є великий потенціал, бо позитивних моментів для розвитку ІТ більше, ніж негативних. Всі мінуси, які має регіон можна виправити.

На просторах інтернету існують найрізноманітніші рейтинги. Одні з них складають спеціалізовані компанії, а деякі зробили незалежні експерти.

Щодо Херсона, то є незалежний рейтинг IT компаній міста. До нього увійшли лише дві компанії. Перша українська компанія з головним представництвом у Києві, а друга споконвічно херсонська. Terentev Design Studio була заснована у 2018 році. Вони займаються розробкою дизайну та інтерфейсів інтернет-ресурсів для різноманітних компаній. Іноді виступають як субпідрядники.

Що впливає на рейтинг компанії

Одним з основних показників якості компанії є позитивні відгуки про виконану роботу. Як дрібних підприємців, так і великих замовників. Незалежно від сфери діяльності люди завжди орієнтуються на відгуки інших споживачів. Також компанії, що складають рейтинг IT компаній, спираються на кількість та якість відгуків. Крім цього, беруться до уваги замовлення, що повторюються. Коли клієнт знову повертається, це свідчить про надійність компанії.

До об’єктивних чинників належить розмір капіталу, місце розташування компанії, кількість співробітників. Загалом на авторитет IT компанії впливає місце розміщення. Є більш зручні та привабливі для IT міста. Через це компанії часто відкривають свої представництва у столицях чи великих містах.

З недавніх пір стала ще й оцінюватися гендерна складова компанії — скільки жінок працює в ній. У 2022 році ця цифра в Україні значно зросла. Світ IT перестав бути лише чоловічим майданчиком для ігор. Жінки встигли довести, що і в цій професії вони можуть бути не гіршими за чоловіків, а іноді навіть кращими.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.