Четвер, 23 Травня, 2024

Руїни стародавньої фортеці Кизи-Кермен у Херсонській області

Якщо є бажання зануритися в історію України, побувати у мальовничих місцях та отримати нові враження та емоції, варто відправлятися у Херсонську область. Там є безліч цікавих історичних об’єктів, які здатні по-новому відкрити сторінки української історії та надихнути будь-кого. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.

Одним із місць, де точно слід побувати туристу, перебуваючи на Херсонщині, це руїни фортеці Кизи-Кермен – атмосферна та сильна за енергетикою локація, яка подарує купу нових вражень. Треба відправлятися до міста Берислав та відшукати там місцевий Центр зайнятості. Саме біля нього і знаходяться руїни фортеці.

Історія Кизи-Кермена

Початком історії цього стародавнього місця можна вважати ще ІІІ ст. н.е. Тоді там заснували свою державу остготи. Столицею був Данпарштадт, що у перекладі означає «місто на Дніпрі». Через два століття остготів розгромили племена гунів.

Що відбувалося на цій землі потім – невідомо. Наступні згадки про неї вже датуються XIV ст., коли вона перебувала під владою Золотої Орди. Саме там золотоординський хан заснував фортецю Доган-Гечіт, яка незабаром була знищена.

Пізніше там розташовувалася митниця князя Вітовта. Але й вона проіснувала недовго та скоро відійшла до кримських татар. І вони у 1450 році побудували там фортецю Кизи-Кермен (у перекладі – «дівоча фортеця»).

Вона мала виконувати два основних завдання. Перше – це спостереження за Чорним морем, а друге – це захист від козаків, які за допомогою своїх відомих «чайок» дуже часто форсували Дніпром та намагалися захопити прилеглі землі.

Спроб взяти фортецю у козаків було багато. Одного разу їм вдалося взяти фортецю в облогу та зруйнувати деякі частини укріплень. Але остаточно зробити це їм вдалося наприкінці XVII ст. У XVIII ст. фортеця була важливим пунктом транзитної торгівлі. Після однієї з російсько-турецьких війн вона ввійшла до складу Російської імперії.

А вже у 1784 році на руїнах цієї стародавньої фортеці було засновано місто Берислав. До речі, герб міста включає зображення круглої вежі та слугує пам’яттю про цю багату на історичні події фортецю.  

Чим може зацікавити туристів це місце

По-перше, ця локація на Херсонщині цікава вже тим, що там відбувалися різноманітні історичні події. Побувати там – це відчути дух історії, уявити, як все відбувалося.

По-друге, там залишилися цікаві частини фортеці – арки, стіни. На них теж цікаво поглянути. Крім того, там встановлено пам’ятний знак, який вирішили там створити на честь взяття фортеці у 1695 році. Кизи-Кермен багаторазово намагалися відреставрувати, для цього виділялися кошти, але реставраційні роботи виявилися безуспішними, не давали бажаного результату.

Тому відвідати це місце варто ще й тому, що залишки фортеці можуть незабаром зникнути, а люди так і не побачать стародавні руїни, не зможуть відчути дивовижну атмосферу, яка там панує. Всі історичні події, які відбувалися на тій землі, залишили помітний слід як в українській, так і у світовій історії, тому проґавити можливість її відвідати буде великою помилкою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.