П’ятниця, 24 Травня, 2024

Склеп Фальц-Фейнів на Херсонщині – оригінальна зупинка для туристів з шаленою енергетикою

Не лише місця, оточені мальовничими краєвидами та оповиті позитивними історіями, можуть викликати зацікавленість туристів. Сучасним шукачам пригод все частіше хочеться гострих емоцій, відчути адреналін, відвідати локації, які не мають великої популярності, але можуть подарувати нові емоції та враження. Детальніше – на сайті kherson-future.

Незвичайним місцем для туристів на Херсонщині є склеп Фальц-Фейнів, який знаходиться у селі Новочорномор’я. Цей об’єкт просто «просочений» шаленою енергетикою, яку там зможе відчути кожен гість. Там царить дивовижна атмосфера, яка є водночас моторошною та захопливою. Тому тим туристам, які бажають оригінального дозвілля однозначно слід відправлятися до цього склепу.

Історія склепу Фальц-Фейнів

Родина Фальц-Фейнів тісно пов’язана з Херсонщиною. Вона чимало зробила для її розвитку, залишила помітний слід в історії.

На початку ХХ ст. Фальц-Фейни відносилися до одних із найбільших і найвідоміших землевласників Російської імперії. Одним із представників цього сімейства було засновано популярний біосферний заповідник «Асканія-Нова», який кожного року приймає тисячі туристів.

Як результат їх довгого перебування на Херсонщині залишилося чимало будівель, пов’язаних з їх іменем. Всі вони становлять собою цікаві та оригінальні туристичні місця, куди можна поїхати задля нових емоцій і яскравих спогадів.

Що стосується конкретно склепу, то почати варто з того, що у 1880 році Олександр Едуардович Фальц-Фейн отримав у спадок землі Новочорномор’я. Його дружина Софія була дуже гарною жінкою і він її сильно кохав. Про їхні почуття знало все найближче населення.

Тому коли дружина передчасно померла це стало серйозним ударом для Олександра Фальц-Фейна. У 1887 році він вирішив збудувати спеціально для неї мавзолей із каплицею. Він був оточений дванадцятигранною огорожею та справляв надзвичайне враження.

У цьому ж склепі поховали й Олександра Фальц-Фейна у 1908 р. Можливо, там поховане не тільки подружжя, але й інші представники цього роду. Але це достеменно невідомо.

У 1910-х рр. склеп було пограбовано мародерами. Також він зазнав руйнації. За радянського періоду там взагалі зберігали картоплю та відносилися до такого цінного об’єкта як до звичайного сховища. Тож зараз там можна побачити усипальню та вежу каплиці, які дивом збереглися.

Архітектурні тонкощі склепу

Цей винятковий об’єкт на Херсонщині було побудовано у стилі ренесансу та модерну. Також фахівці відзначають присутність в архітектурі елементів візантійського та татарського зодчества.

Витонченості та розкоші склепу додавала каплиця з православним куполом. З самого початку існування цей мавзолей був прикрашений дорогим італійським мармуром. Сьогодні ж у всіх охочих є можливість зайти всередину гробниці та поглянути на полиці для поховань та окремі гарні архітектурні деталі.  

Олександр Фальц-Фейн обрав прекрасне місце для поховання. Склеп розташований на кургані, а поблизу є невеличке озеро. Тому піднявшись до склепу вдасться також насолодитися краєвидами на озеро.

Споруда зможе здивувати туристів і дозволить відчути атмосферу кінця ХІХ-початку ХХ ст. Така подорож точно запам’ятається і залишить приємні спогади надовго. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.