Середа, 24 Квітня, 2024

Походження районів Херсона      

Сьогодні Херсон має 3 адміністративних  райони: Суворовський, Корабельний та Дніпровський. Кожний з них складається зі своїх мікрорайонів та селищ. На жаль, з історичних довідок збереглося мало інформації про райони міста, але кожен з них унікальний, тут є що цікавого розповісти. Більше на kherson-future.com.ua.

Передмістя Херсона

У кінці XIX століття у Херсоні сформувались майже всі сучасні передмістя. Найстаріше з них – район «Забалка». Знаходиться західніше від центру міста. Назва утворилася від словосполучення «за балкою». Був районом бідним та непримітним. Єдина пам‘ятка архітектури яка там була – церква Миколи Чудотворця побудована у 1842 році. У районі знаходяться декілька балок які сполучають між собою вулиці. Існує декілька населених пунктів які й дали таку назву: Широка Балка, Томина Балка, Золота Балка і навіть Молочна. 

У Широкій балці знаходиться Панкратовий міст який сполучає центр міста з мікрорайоном «Житлоселище». На початку XX століття почалася його забудова. Здебільшого там жили робітники з фабрик і заводів. Район був дуже великий і густо заселений приватними секторами. Багатоквартирних будинків там не будували. З тих часів навіть збереглося декілька старих хат зроблених із глини та школа № 5, яка відкрилася у 1896 і працює по сьогодні на вулиці Сухарній. Чому саме така назва? Колись давно там стояли печі. У них виготовляли хліб та сушили сухарі для херсонських військових під час Кримської війни. З трьох боків школа оточена кладовищем. Оце цікавий вид з вікна у дітей! Забалківське кладовище виникло у кінці ХVIII століття. В основному там поховані воїни Кримської війни та Другої Світової. Ще одне кладовище яке є на Забалці – Єврейське, засноване в кінці XIX століття. Воно було давно закрите і запущене, але з 2004 року кладовище контролюється єврейською громадою, яка регулярно наводить там порядок.

Центральні райони

Корабельний район складається з житлових масивів: Шуменський, Житлоселище, Карантинний острів, та Корабел. 

Мікрорайон Шуменський названий на честь болгарського міста Шумен. Херсон має дружні стосунки с Шуменським округом в Болгарії. Там навіть побудували житловий комплекс «Херсонський». У районі знаходиться один із найпрестижніших навчальних закладів міста «Херсонський Обласний ліцей». На його території розташований найперший парк у місті Херсон «Казенний сад». Йогом заснував генерал-майор Потьомкін. Саме він займався  розсадженням дерев у місті. 

У Корабельному районі були створені найперші кузні у Херсоні. Їх налічувалося близько 20. У цьому районі жили переважно робітники: моряки, човнярі, ковалі. Продукти їх виготовлення були дуже необхідними для містян і мали попит. Згодом у радянські роки почали будувати заводи й фабрики, тому кузні зникли. На початку XX століття через річку Кошову був перекинутий дерев’яний міст. Споруда була ненадійною і занизькою. Тому коли через нього пропливали баржі та кораблі, міст потрібно було розводити вручну. Це було дуже незручно для місцевих жителів. Лише в 1952 році дерев’яний міст замінили на сучасний бетонний, який стоїть і досі. По ньому їздять легкові машини, автобуси та вантажівки. Взимку під час сильних морозів на мосту завжди затори, він покривається льодом і утворюється ковзанка. Тому людям, які працюють в центрі міста, дуже складно добиратися. По ту сторону річки розбудувався мікрорайон «Острів». Тут знаходиться один з найбільших заводів у місті «Херсонський суднобудівний завод». 

Найбільший та наймолодший мікрорайон Херсона – Таврійський. Місцеві називають його «Таврік». Існує 2 версії чому район так назвали: на честь князя Потьомкіна Таврійського або на честь давньогрецького поліса Херсонеса Таврійського. Не дивлячись на свій молодий вік, мікрорайон стрімко розвивається.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.