Понеділок, 20 Травня, 2024

У Каховці до монумента “Легендарна тачанка” провели освітлення

13 грудня територія навколо монумента «Легендарна тачанка» поповнилася 4 світлодіодними прожекторами. Їх встановили працівники місцевого КП «Комунальне транспортне підприємство». Рішення про висвітлення пам’ятника було ухвалено міською владою після того, як місцевий вандал кілька разів під покровом ночі навідувався до пам’ятника та болгаркою вирізав цінні шматки бронзи. На щастя, зловмисника затримали. І це стало приводом з боку керівництва Каховки організувати заходи щодо захисту візитної картки міста. Докладніше про це читайте на сайті kherson-future.

«Легендарна тачанка» розташована за кілька кілометрів від Каховки посеред степу і ніким не охороняється. Це і є причиною частих візитів на територію любителів вкрасти бронзу. Декілька років тому подібні інциденти вже траплялися: то шматок копита у коня зріжуть, то елемент основи. Незабаром цих «металістів» затримувала поліція, а викрадене вирушало на зберігання до місцевого комунального підприємства. Адже зрізати бронзу легко, але набагато складніше виявилося приварити її назад. З’ясувалося, що по всій Україні існує не так багато підприємств, готових надати такі послуги.

Як повідомляють у мерії, на сьогоднішній день вдалося досягти домовленостей з одним із підрядників, тому роботи з реставрації «Легендарної тачанки» вже перебувають на низькому старті.

Крім того, незабаром з метою безпеки на території біля монумента заплановано встановлення камер цілодобового відеоспостереження від місцевого інтернет-провайдера. Залишається сподіватися, що такі заходи змусять зловмисників кілька разів подумати перед тим, як вирушити з болгаркою до пам’ятника, який є об’єктом культурної спадщини національного значення та внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.