Четвер, 23 Травня, 2024

Чому «Шуменський»? Історія мікрорайону Херсона

Херсон розподілений на різні мікрорайони, які відрізняються своїми характеристиками, масштабами та особливостями. Кожен із них має свою історію, назву, але багато містян не знають історичних відомостей і витоків мікрорайону, в якому вони проживають. Деталі – на сайті kherson-future.

Шуменський мікрорайон – один із тих, які мають насичену та цікаву історію. Про нього й піде мова далі.

Звідки взялася назва «Шуменський»?

Свою назву мікрорайон отримав завдяки дружбі між Херсоном та містом Шумен у Болгарії. Не лише люди, народи та країни можуть мати дружні стосунки, але й міста, про що й свідчить даний приклад.

Шумен являється економічним, культурним центром північно-східної частини Болгарії, там чудово розвинена легка промисловість. Також він відрізняється прекрасними природними краєвидами, тож туди варто завітати, якщо випаде така можливість.

У 1960-х рр. ці два міста були офіційно визнані містами-побратимами. Окрім того, цікаво, що не лише Шумен входить до переліку побратимів Херсона, але й такі міста, як Зонгулдак (Туреччина), Руан (Франція), Сипін (Китай) тощо.

Болгарія та Україна тісно пов’язані між собою. Це стосується не лише походження народів, мовної близькості, але й довготривалих відносин на суспільно-політичному, культурному, ментальному рівні.

Представники України з Херсона навідувалися до болгарського міста, мали можливість обговорити партнерські зв’язки.

У Шумені навіть є житловий комплекс Херсонський, що теж підтверджує теплі стосунки між згаданими містами.

У Херсоні не обмежилися лише назвою мікрорайону на честь дружби з болгарським містом. На честь болгарських громадських, політичних діячів, письменників були названі вулиці міста: Благоєва (нині – Заменгофа), Димитрова (зараз – Святих Кирила та Мефодія), Вазова.

Характеристика мікрорайону

Із самого початку Шуменський планувався як спальний мікрорайон. Зараз же він має все необхідне для повноцінного, активного життя містян: власний ринок, безліч магазинів, кав’ярні, супермаркети, СТО, загальноосвітні школи, дитячі садочки тощо. Також там розташовано чимало різноманітних промислових підприємств різних напрямків.

У цьому районі розмістився один із найпрестижніших освітніх закладів міста – обласний ліцей. Мешканці цього мікрорайону зазвичай проводять свій вільний час на свіжому повітрі, в Шуменському парку. Він характеризується великою територією, значною кількістю зелених насаджень, дитячими майданчиками. Але загалом його стан можна назвати дещо занедбаним, адже є явні проблеми, такі як зруйновані смітники, пошкоджені лавки тощо.

Також на території є бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Вона становить собою освітній і культурний центр для молоді.

Перебуваючи в цьому районі, обов’язково слід відвідати Храм Святої Трійці, краса якого зможе подарувати естетичну насолоду. Поряд є невеличка облаштована територія для прогулянок, спеціальні лавки для зустрічей і розмов. Взимку біля цього храму встановлюють ялинку, до якої можуть прийти мешканці мікрорайону та отримати святковий настрій і позитивні емоції. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.