Неділя, 14 Липня, 2024

Площа Тутушкіна у Херсоні – мальовниче місце для відпочинку херсонців

На жаль, у херсонців не так і багато гарних, доглянутих локацій, де можна провести свій час цікаво та спокійно, без метушні й зайвого галасу. Одним із місць, де містяни мають можливість розслабитися, насолодитися тишею та красою природи є площа Тутушкіна. Детальніше на сайті kherson-future.com.ua.

Більшість херсонців звуть це місце просто набережною, адже площа розташована на виході проспекту Ушакова до мальовничої набережної. Саме там можна присісти на лавці, помилуватися кораблями, човнами, послухати шум хвиль і відпочити від своїх проблем.

Одеська площа

Площа Тутушкіна утворилася ще у другій половині XIX ст. У період з 1856 по 1967 рр. вона мала назву «Одеська».

У XVIII ст. місце, де згодом була утворена площа, було єдиним у межах передмістя, де могли ставати кораблі. Інша частина берегу була заболоченою. Тому цілком зрозуміло, чому саме на цьому місці була зведена перша міська пристань (широкий міст, збудований із дерева довжиною близько 140 метрів).

До кінця XVIII ст. ця пристань занепала та була відновлена, коли Херсон став губернським центром. Поблизу сучасної площі Тутушкіна, дещо на схід на початку XIX ст. перебували елінги Херсонської адміралтейської верфі.

У другій половині XIX ст. на площі розміщувалася пристань Російського товариства мореплавства і торгівлі. Це товариство спеціалізувалося на пасажирських, вантажних перевезеннях у Миколаїв, Одесу, Запоріжжя. Оскільки Одеський напрямок був найбільш популярним, площу почали називати Одеською. Така її назва зафіксована на плані 1874 року.

На початку ХХ ст. на площі виднілася кам’яна будівля невеликих розмірів. Там проживали робітники порту. На схід від цієї споруди розміщувався пивоварний завод, а поруч із ним – «машинне відділення водопроводу». Водопровід у Херсоні з’явився у 1887 році. Його називали водопроводом «Пастухова», позаяк гроші на його створення місцева влада позичила у місцевого багатія, на прізвище Пастухов.

Історія площі після 1967 року

У 1967 р. площа отримала назву «Жовтневої». На початку 1970-х рр. на тому місці, де знаходилася верф, був споруджений пам’ятник першим херсонським корабелам, який сьогодні є одним із символів міста.

Сучасну свою назву площа отримала у 2007 році. Ініціаторами такої зміни були працівники Херсонського морського торговельного порту. Площу перейменували на честь колишнього директора порту Юрія Тутушкіна.

Головною будівлею на площі Тутушкіна є Управління Херсонського морського торговельного порту. Будівля була зведена на початку ХХ ст. архітектором А. Свариком з використанням деяких елементів романської архітектури. Тоді споруда призначалася для Управління робіт Херсонського порту. До появи цієї будівлі це Управління знаходилося на вул. Гімназійній. У 1920 році Управління робіт Херсонського порту було ліквідовано.

Але яку б назву не мала площа, вона практично у всі часи була одним з улюблених місць херсонців, які шукають можливості спокійно відпочити й абстрагуватися від негативу та щоденних клопотів. Там справді панує атмосфера свободи, спокою, творчі люди часто знаходять там натхнення, а у гостей Херсона площа Тутушкіна – це обов’язковий пункт для відвідування.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.