Понеділок, 20 Травня, 2024

Свято-Георгіївський храм у Малій Кардашинці

На Херсонщині є дуже багато цікавих об’єктів архітектури. І далеко не всі вони знаходяться в обласному центрі, а розкидані по невеликих селах і містах. Наприклад, дуже гарний і привабливий храм знаходиться у селі Мала Кардашинка, яке розташоване в 4 км від районного центру. Більше – на сайті kherson-future.

У селі мешкає близько тисячі осіб і вищезгаданий релігійний об’єкт є найвідомішою та найгарнішою локацією там. Споруда вдало розміщена в історичному центрі села Мала Кардашинка, тому довго шукати її не доведеться. Всім, хто буде проїздити поруч з селом, однозначно рекомендується заглянути туди та своїми очима побачити цей витончений і старовинний храм.

Історичні відомості про Свято-Георгіївський храм

Проєкт цього гарного храму у Малій Кардашинці був створений у 1903 році. За початковим задумом архітектора він мав вміщувати всередині близько 500 людей.

Ця прекрасна кам’яна будівля була споруджена у 1912 році. Будівельні роботи розпочалися ще 1905 року. Будівництво тривало доволі довго та з перервами. Кошти на зведення храму збиралися від місцевих жителів. В основному, це були заможні люди, які займалися садівництвом, ткацтвом, вирощуванням баштанних культур тощо.

Спеціально з Москви було запрошено архітектора Казимира Квінто, який став творцем проєкту та допоміг з’явитися на світ цьому гармонійному храму у селі Мала Кардашинка.

Хоча будівництво завершилося у 1912 році, богослужіння почали проводити ще у 1905 році. Коли всі роботи були закінчені, у церкві пролунали дзвони, які сповістили всіх жителів про закінчення будівництва.

У 1930-х рр. церква була закрита. У 1960-х рр. приміщення храму стали використовувати як склад. Там зберігали сільськогосподарську продукцію. Слід вказати, що це було цілком притаманно для радянських часів – використовувати церкви, храми для зберігання продовольства, як склад.

Деякий час храм також слугував клубом для місцевих мешканців, а пізніше і школою. Пощастило, що всі ці події не змогли дуже нашкодити будівлі, вона збереглася у гарному вигляді, хоч час все-таки вплинув на неї.

Нині Свято-Георгіївський храм функціонує, там проведено масштабну реставрацію, будівля радує своїм виглядом як місцевих жителів, так і гостей області.

Архітектурні особливості

Як зразок Казимир Квінто взяв московське зодчество XVII ст. В основі проєкту – кубічна будова, яка нагадує корабель чи ковчег. У центрі бачимо шатро, увінчане великим куполом з хрестом. По краях цього шатра розміщені чотири куполи менших розмірів, які повторюють стилістику головного купола.

На торці Свято-Георгіївського храму знаходиться каплиця з гарним гранованим дахом, де розміщений останній, найменший купол.

Якщо говорити про загальний вигляд церкви, то вона виглядає витончено, гармонійно. Куполи додають будівлі дороговизни, слугують головною прикрасою. Спеціалісти стверджують, що храм деякими деталями схожий на Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Москві.

Ззовні споруда прикрашена кам’яним різьбленням, яке додає їй вишуканості. Всередині храму – розписи на біблійну тематику, виконані місцевим художником С. Панпушиним.  

Таким чином, у Малій Кардашинці є на що поглянути й це – Свято-Георгіївський храм, який зможе своїм виглядом справити позитивне враження на всіх, хто його побачить. І це не остання церква на Херсонщині в сільській місцевості, яка викликає зацікавленість і відрізняється вишуканими архітектурними рішеннями. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.