П’ятниця, 24 Травня, 2024

Монастир святого Володимира Великого у Херсоні: створення та діяльність

Про храми та духовні об’єкти Херсона можна писати дуже багато та довго. Цим справді багате це чарівне південне українське місто. Кожен із храмів має свою цікаву історію, факти, які можуть здивувати та навіть шокувати сучасну людину. Деталі – на сайті kherson-future.com.ua.

Цього разу мова буде йти про монастир святого Володимира Великого у Херсоні, який приваблює своїм гарним зовнішнім виглядом, а також деякими цікавими історичними відомостями.

Створення монастиря

На початку 1990-х рр. у Херсоні почала формуватися греко-католицька громада. У серпні 1991 року було проведено установчі збори, на які завітало близько 60 осіб. Там й обговорювалася можливість створення місцевої громади Української Греко-Католицької Церкви.

Монастир же був заснований 1996 року отцями Чину Святого Василія Великого. Вони отримали від влади територію для забудови на околиці міста та почали будівництво.

Спершу монастир і церква-каплиця були збудовані з п’яти пересувних вагончиків. В одному з них була облаштована кухня, в іншому – проживали кандидати, які захотіли вступити до чину. Люди приходили туди переважно у свята та у неділю. Приміщення було невеликим, це створювало незручності для людей.

У 2007 році до Херсона привезли дерев’яну церкву у розібраному вигляді. Її доставили з села Крилос Івано-Франківської області. Церква святих Кирила та Мефодія збиралася протягом двох місяців. Вона збудована з дуба та смереки, її цілком можна назвати ручною роботою. Церква виглядає дуже оригінально та цікаво, має окремі витончені деталі, які додають їй краси. Варто підкреслити, що ця споруда являється єдиним представником дерев’яної архітектури у місті.

Будівництво повноцінного кам’яного монастиря святого Володимира Великого розпочалося у 2009 році. У 2011 році до міста завітав тодішній Глава УГКЦ С. Шевчук. Він посвятив василіянський монастир, а також освятив бані та хрести нового храму святого Володимира Великого.

Освячено храм було 2015 року Настоятелем УГКЦ. Храм зовні виглядає дуже сучасно та акуратно. Його інтер’єр характеризується великим простором та світлими тонами. Всередині храму дуже гарно, там приємно знаходитися. Завдяки наявності великої кількості вікон, там достатньо світла.

Діяльність при монастирі

Не дивлячись на порівняно коротку історію цього херсонського монастиря, він зміг здобути визнання та зібрати навколо себе чимало вірян. При монастирі активно ведеться духовно-просвітницька, місіонерська діяльність, часто там відбуваються різноманітні цікаві заходи, побувати на яких буде пізнавально та корисно.

Монастир має тісні зв’язки з деякими навчальними закладами Херсона та області, проводить разом виховні заходи для дітей. Кількість зацікавленої молоді зростає, парафіяни все частіше приводять до храму своїх дітей, онуків. Отці-монахи організовують літні табори для молоді, де діти мають змогу дізнатися багато чого цікавого про Біблію, духовність, Бога та інші важливі теми.

При монастирі працюють декілька спільнот, зокрема: гурток «У Божих долонях», «Апостольство молитви», «Рух християнських сімей» тощо. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.