Середа, 24 Квітня, 2024

ТОП-5 цікавих туристичних локацій Нової Каховки

Нова Каховка – затишне, молоде місто-сад, розташоване за півсотні кілометрів від обласного центру. Але незважаючи на порівняно юний вік (70 років), місто має свою неповторну історію та свій погляд на майбутній розвиток. Також у Новій Каховці завжди раді гостям, адже тут є чим здивувати туристів. Пропонуємо до вашої уваги 5 найбільш популярних локацій цього міста. Докладніше – в огляді на сайті kherson-future.com.ua.

Міський парк

Паркова зона, що розтягнулася на кілька кілометрів уздовж Нової Каховки, є його візитною карткою. Як відомо, місто збудували лише за чотири роки і першими його жителями були будівельники Каховської гідроелектростанції.

Однак стояла мета побудувати не просто населений пункт, а місто-сад з унікальною архітектурою та затишними парковими локаціями. Тому паркова зона імені Фалдзінського (відомого в СРСР садівника) складається з Олешківського піску та дніпровського чорнозему, різних дерев та чагарників, привезених як із сусідніх регіонів, так і з інших країн.

На сьогоднішній день у міському парку функціонують атракціони, кафе, міні-зоопарк, літній театр, зона для прогулянок та відпочинку. І все це – у тіні більш ніж 90 видів дерев. Тому прогулянки на цій території комфортні навіть у найспекотніший період літа.

Артезіанські джерела

Будь-який бажаючий, прогулюючись набережною Нової Каховки, може скуштувати джерельну воду, якії на території надано з надлишком. Надходить вона прямо з артезіанських джерел, яких на по Новій Каховці нараховано величезну кількість. Не дарма цей населений пункт називають містом тисячі джерел.

Деякі з них облагороджені. Наприклад, купіль біля дерев’яної церкви, де щорічно проводиться обряд хрещенських купань. Крім того, в яхт-клубі джерельна вода знаходиться у вільному доступі і набрати її в пляшку може абсолютно кожен.

Каховська ГЕС

Помилково вважати, що монументальна споруда зацікавить виключно любителів індустріального туризму.

Сама електростанція – чудова локація для фотосесій на фоні величного водяного масиву. До того ж, з греблі відкривається чудовий краєвид на місто.

Проте слід наголосити, що Каховська ГЕС є стратегічно важливим об’єктом і цілодобово охороняється військовослужбовцями Збройних Сил України. Тому без попередньої угоди фотографувати панорамні види забороняється.

Втім, проблема вирішується дуже просто. Достатньо зв’язатися з адміністрацією гідроелектростанції та домовитися про екскурсію. Це не тільки дасть можливість вдосталь сфотографуватися, а й дізнатися багато цікавого про цей об’єкт. Наприклад, те, що після запуску ГЕС під воду пішли близько сотні маленьких сіл, а також історична область Великого Лугу.

Колиска винного туризму

На території Нової Каховки знаходяться одразу два винних підприємства: Будинок марочних коньяків «Таврія» та «Виноробне господарство князя Петра Трубецького».

«Таврія» є одним із провідних виробників марочних та колекційних коньяків. Підприємство організовує регулярні екскурсії для туристів, розповідаючи про історію Будинку, умови виробництва та унікальний клімат Таврії, що дозволяє виробляти такі напої.

Якщо ж ви вирішили відвідати виноробню, то тут на вас чекають не лише екскурсії винними льохами, а й можливість насолодитися дегустацією напоїв єдиного в Україні історичного шато. Крім того, поруч із виноробнею знаходяться руїни замку, в якому проживав відомий винороб Трубецькой. І хоча сьогодні від нього залишилися лише стіни, споруда не втратила блиску та загадковості. На окрему увагу заслуговують водоспади, які знаходяться біля підніжжя замку. Щоправда, знайти цю місцевість буде досить складно навіть за допомогою навігатора, оскільки вона вже давно перебуває дикою та занедбаною. Але якщо запитати місцевих жителів, вони охоче підкажуть вам найкоротший шлях до цієї локації.

Нова Каховка – місто кам’яних вишиванок

Ще одна гордість населеного пункту – його архітектурні комплекси. Тут знайшли поєднання різні епохи – від двоповерхових «сталінок» до класичних сірих «хрущовок».

Але чого ви дійсно ніколи не знайдете в жодному населеному пункті України, то це кам’яних вишиванок. Цей унікальний настінний орнамент був придуманий для того, щоб якось прикрасити простоту та непомітність радянських будівель. Адже у 50-х роках минулого століття на будівництво міста з’їхалися не лише найкращі інженерні уми, а й найталановитіші представники мистецької еліти СРСР.

Проте виконаний у національному стилі декор радянська влада вважала пропагандистським, тому багато унікальних робіт з часом було наказано заштукатурити. Сьогодні ж кам’яними вишиванками зацікавились не лише українські, а й закордонні спеціалісти з культурознавства. Тому цинічно заштукатурені роботи на сьогоднішній день поступово реставруються та відновлюються.

Цікавим є той факт, що кожна з кам’яних вишиванок на будинках Нової Каховки – унікальна та не повторюється. Більш того, по орнаменту стає зрозуміло, яку саме функцію виконувала споруди: школи, міської адміністрації, будинки культури тощо.

Більш детально про кам’яні вишиванки туристам готові росповісти в міському історичному музеї. Окрім цього, на гостей чекають близько 4 тисяч експонатів, виставлених у п’ятьох залах: від древньої історії, скіфів, української козаччини до сьогодення. Окремої уваги заслуговую виставка, присвячена відомому українському режисерові Олександру Довженку, який захоплювався Новою Каховкою.

Як бачимо, Нова Каховка руйнує стереотипи, що маленькі міста нецікаві для туристів. Навіть у такому компактному населеному пункті можна знайти чимало позитивних емоцій та яскравих вражень. Багато хто цінує Нову Каховку за неповторну затишну атмосферу. І цьому є логічне пояснення. Адже місто не лише наймолодше серед усіх населених пунктів Херсонщини. Також Нова Каховка є одним із трьох міст у світі, яке будувалося за єдиним планом. Такими характеристиками, окрім міста-саду, можуть похвалитися лише Санкт-Петербург та столиця Бразилії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.