П’ятниця, 24 Травня, 2024

Тисячолітня історія Арабатської стрілки на бетонних стінах

Арабатська стрілка давно входить в перелік найбільш привабливих і цікавих місць для літнього відпочинку. Вона користується популярністю не лише жителів Херсонської області, але й туристів з усієї України. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Ця піщана коса дивує своєю красою та кількістю унікальних місць, які не залишать нікого байдужим. Її історія насичена різноманітними знаковими подіями та серйозними змінами. Тому зараз там намагаються продемонструвати туристам інший бік відомого туристичного центру, презентувати цей край не лише як комфортне та сучасне місце для відпочинку, а як дивовижну територію з неймовірно багатою історією.

За цю справу взявся місцевий художник, який виявив ініціативу показати історичні етапи створення та існування Арабатської стрілки за допомогою зображень, художнього мистецтва.

Інформація про художника

Про генічеського художника на Арабатській стрілці місцеві знають чимало. Він дійсно проявляє активність, завжди підтримує різноманітні заходи, які яким-небудь чином пов’язані з мистецтвом і творчістю.

Цього талановитого художника звуть Володимир Шпак. Його характерною рисою є критичне відношення до своїх робіт і чесність з тими, хто їх споглядає. Навіть якщо всі навколо будуть осипати його компліментами та хвалити його роботу, якщо в ній будуть якісь помилки чи недоліки – він це зауважить.

Намалювати історію Арабатської стрілки у селі Щасливцеве на бетонних стінах, паркані було його ідеєю, яку підтримала сільська рада. Він звик виконувати роботи відповідально та старанно, щоб його творчість могла викликати у людей позитивні емоції.

Навчався малюванню він у художника М. Писанко, який зумів прищепити йому любов до цієї справи, надихнути та підштовхнути. Сам Володимир Андрійович стверджує, що зустріч з цією напрочуд талановитою особистістю – це найбільше везіння у його житті.

Чоловік ніколи не втрачає можливості помалювати. Головною проблемою є брак матеріалів. Якби не було цієї перепони, то він творив би кожного дня, адже тільки так і може жити справжній художник. Володимир Шпак малює, бо по-іншому просто не може, це його стиль життя, призвання.

У своїй творчості художник керується мотивами, які йому близькі з дитинства. У більшості випадків він зображує море, морські пейзажі, тобто те, що йому добре знайоме та саме виплескується на папір.

У чому основна ідея малюнків у Щасливцевому?

Володимир Шпак демонструє за допомогою фарб і кистей тисячолітню історію Арабатської стрілки – місцини, яка відрізняється мальовничістю та простотою. Він прагне показати всім захоплюючі сторінки з історії краю, щоб усі зрозуміли, в якому неповторному місці вони знаходяться.

Для вираження свого творчого потенціалу у Щасливцевому художник має цілих 140 квадратних метрів стіни. Ним вже зображено скіфсько-сарматський період, кримськотатарські часи, козацький етап в історії тощо. 

З часом на бетонних стінах мають з’явитися картини, що зображують сучасність. Зокрема, художник хоче звернути увагу на такі промисли місцевих жителів, як виноградарство, вівчарство.

Тому згодом відпочивальники на Арабатській стрілці зможуть не лише насолоджуватися пекучим сонцем та теплим Азовським морем, але й поринути в історію краю.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.