Понеділок, 20 Травня, 2024

Історія вулиці Віктора Гошкевича

Суворовський район у Херсоні, за думкою більшості херсонців і туристів, є найцікавішим. Він є найстарішим адміністративним районом міста і саме в його межах знаходиться історичний центр Херсона. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Тому увагою цей район міста ніколи не був обділений. Там розташовано багато історичних будівель з довгою історією, цікавих сучасних закладів і культурних об’єктів.

Вулиці цього району теж мають свою історію та особливості. Своєю назвою привертає увагу вулиця Віктора Гошкевича – людини, яка назавжди вписала своє ім’я в історію міста. Ця вулиця має цікаву історію та була перейменована декілька разів, тому не завадить розглянути інформацію про неї детальніше.

Історичні відомості про вулицю

Вулиця Віктора Гошкевича сполучає проспект Ушакова та вулицю Морську з вулицею Воронцовською. Вперше ця вулиця була позначена у проєкті 1779 року. Тоді вона була частиною Грецької площі. Коли ж у 1820-х рр. Успенська церква, яка розташована була у центрі площі, стала собором, то і площа почала зватися Соборною.

У середині ХІХ ст. у проєкті вже вказується і вулиця Соборна. Вулиця Віктора Гошкевича ж наприкінці ХІХ ст. мала назву Семінарська. Це пов’язано з тим, що тоді в колишньому палаці імператриці Катерини ІІ відкрилася Вчительська семінарія. Вона була перенесена до міста з Миколаєва. А вулиця простягалася саме до садиби цієї семінарії, тому було вирішено дати їй таку назву.

До революції 1917 року ця вулиця була Ломоносівською, а після – Судовою, адже найголовнішою будівлею на ній був Окружний суд.

У другій половині 1920-х рр. вона була названа вулицею Дзержинського, на честь відомого радянського політичного діяча. У 2016 році вона була перейменована на вулицю Віктора Гошкевича. Ця назва їй личить найбільше та взагалі дивно, що у Херсоні раніше не з’явилося такої вулиці, бо постать Гошкевича відіграла важливу роль в історії Херсона.

Однією з найпривабливіших споруд на цій вулиці є будинок №11. На початку ХХ ст. це був Петроградський готель, а з 1944 р. – це Херсонський гідрометеорологічний технікум. За роки його існування звідти випустили багато фахівців з метеорології, прикладної екології, океанології тощо.

Поряд розташований будинок №13, який у дореволюційні часи був готелем «Одеським». Саме там на початку 1880-х рр. зупинявся письменник В. Гаршин.

Віктор Гошкевич і Херсон

Віктор Іванович Гошкевич народився та здобув освіту в Києві. Вивчившись на археолога, його все більше почала цікавити археологія південного регіону, який славився своїми скіфськими старожитностями та іншими цікавими археологічними знахідками.

З 1890 р. він був секретарем Херсонського губернського статистичного комітету. Також він видавав газету «Юг», яка була першою публічною газетою у місті.

Але найбільший вклад цієї постаті в історію Херсонщини – проведення археологічних розкопок на півдні та відкриття Музею старожитностей Херсонського краю. Цей музей був одним із найкращих губернських музеїв Російської імперії. Побачити експонати Музею старожитностей приїздили видатні вчені з-за кордону.

Саме завдяки цій діяльності він став вагомою постаттю в історії та, зокрема, у Херсоні. Пам’ять про цю видатну людину житиме у місті завжди. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.