Четвер, 23 Травня, 2024

Кам’яний арковий міст у селі Бургунка Херсонської області

На Херсонщині є невеличке затишне село Бургунка у Бериславському районі, яке відрізняється своєю цікавою історією та назвою, яка співзвучна з назвою регіону у Франції (Бургундія). Більше інформації − на сайті kherson-future.

Село було засноване ще у кінці 1770-х рр. Населений пункт навіть деякий час входив до володінь графа Трубецького. Сьогодні ж село є повноцінним, розвиненим населеним пунктом зі своєю школою, дитячим садочком, магазинами, церквою тощо.

Основною гордістю Бургунки й оригінальною історичною локацією являється кам’яний арковий міст, який добре відомий місцевому населенню та має загадковий стародавній вигляд, хоч і дещо схований в зарослях трави.

Історія появи кам’яного мосту

Цьому давньому мосту в селі Бургунка вже більше 200 років. Вже цей факт має пробудити цікавість у туристів. Його почали будувати там для того, щоб імператриця Катерина ІІ змогла комфортно та безперешкодно дістатися до Криму у 1787 році.

До того, як був споруджений міст, там був брід, яким довгий час користувалися кримські татари для здійснення своїх набігів. Брід у цьому плані був дуже зручним, адже ідеально підходив для переправи.

Якщо говорити про характеристики мосту, то він має висоту понад 320 м. Це відносить його до низьких мостів. Основою мосту слугують три арки, які й надають йому такого цікавого та привабливого вигляду.

Побудовано міст у стилі віадуків, характерному для римської архітектури. Зазвичай вони будуються з каменю, залізобетону або металу та мають дуже виразний і величний вигляд. Найчастіше віадуки мають велику кількість арок і при їх будівництві використовуються багатоярусні конструкції.

І хоча кам’яний міст у Бургунці не є таким же великим та масштабним, як більшість віадуків світу (а їх збереглося багато), для українських туристів і просто пересічних людей він може стати затишним місцем для дозвілля.

Зрозуміло, що зараз цей міст не функціонує так, як це було раніше. Але пройтися там ще зможуть всі, у кого є таке бажання. Він має цікаві архітектурні деталі та має гарний вигляд на світлинах. До речі, найгарнішим міст є восени та влітку. Тоді природа, яка його оточує, додає йому особливого шарму та атмосфери.

Інший відомий український віадук

Побачити кам’яний міст у стилі віадуків можливо не лише в Бургунці. Великою популярністю користується віадук у Ворохті, селищі в Івано-Франківській області.

Звісно, масштаби цього мосту навіть не слід порівнювати з мостом у Бургунці. Це залізничний кам’яний арковий міст, довжина якого сягає близько 200 метрів. Він був побудований у кінці ХІХ ст. і з того часу справляє неймовірне враження на всіх гостей Ворохти.

Його зігнута форма та арки просто приковують погляд. Окрім того, цей міст об’єднує береги річки Прут, що також додає йому мальовничості та незвичайного вигляду.

Таким чином, якщо є бажання поглянути на такий оригінальний міст, то їх достатньо в Україні. Наприклад, на заході України їх, як мінімум, 5. На Херсонщині ж такий міст один і він точно заслуговує на увагу туристів, які цінують історичний колорит і споруди з натурального каменю. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.