П’ятниця, 24 Травня, 2024

Новокаховський Палац культури – оригінальний пам’ятник архітектури

Наймолодшим містом на Херсонщині є Нова Каховка. Багато хто з туристів недооцінює це місто та не включає його у маршрут своєї подорожі. А дарма, адже там є багато чого цікавого та унікального. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Окрім величного Свято-Андріївського кафедрального собору, мальовничого берега Дніпра, музеїв і парків, у перелік знакових місць Нової Каховки входить і Палац культури. Його оригінальні архітектурні елементи, розміри зможуть вразити туристів і принести естетичне задоволення.

Будівництво Палацу культури та його архітектура

Цей осередок культури та мистецтва був побудований у 1953 році. Авторами проєкту були Самуїл Ванштейн і Микола Коломієць. Слід зазначити, що ця споруда відноситься до списку найперших будівель у місті. Її будували близько 15 місяців.

Глядацька зала вміщує понад 400 місць. Завдяки своїм архітектурним особливостям, привабливому зовнішньому вигляду, Палац культури отримує багато компліментів на свій рахунок.

Будівля виконана у стилі неокласицизму. Фасад реалізований у вигляді шестиколонного портика. Якщо придивитися уважно, то можна помітити, що Палац прикрашений чудовими мозаїчними медальйонами. Один із них – це силует водозливної платини, навколо якого вінок, сплетений з колосків пшениці та квітів. Цей медальйон, можна сказати, передає ідею Нової Каховки, нагадує про найвідомішу локацію міста – Каховську ГЕС.

Високий дах Палацу культури виконаний з зеленої черепиці. Також на даху міститься скульптурна композиція – троє молодих людей, які за переконаннями місцевих жителів символізують молодість самої Нової Каховки та містян.

Зворотній бік будівлі теж має свої цікаві елементи. Він має вигляд напів ротонди, містить вітраж «Дружба народів», який виготовлений з кольорового скла та металу у м. Рига. Малюнок вітражу був створений художником О. Мизіним.

Вікна та двері будівлі обрамлені цікавими візерунками та символікою різних мистецьких напрямків. Від Палацу культури сходинки ведуть до набережної – одного з наймальовничіших місць у Новій Каховці.

Сьогоднішній вигляд Палацу – це оновлення, яке тривало близько десяти років. У такому вигляді Палац культури постав перед містянами у 2017 року.

До 2007 року споруда мала дещо інший вигляд. У 2007 році там сталася масштабна пожежа, внаслідок чого згоріло праве крило, дах, реквізит, музичні інструменти тощо. Причина пожежі – коротке замикання. Але добре, що будівлю вдалося повернути до життя й зараз вона є візитівкою міста та головним культурним осередком.

Палац культури – прекрасне місце для відпочинку

Багато містян обирають саме Палац культури в якості місця для проведення свого дозвілля. Особливо полюбляють альтанку, розташовану поруч зі спорудою. Там дуже романтично і нерідко там можна побачити закоханих.

У Палаці працює понад 15 різних аматорських колективів, які виступають не лише у Новій Каховці, але й беруть участь у всеукраїнських, народних фестивалях. Це такі ансамблі, як «Сонечко», «Роксолана», «Чисті ключі», «Забава» тощо.

Там проводять різні міські конкурси художньої самодіяльності, важливі масові заходи, які завжди супроводжуються гарним настроєм і позитивною атмосферою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.