Четвер, 23 Травня, 2024

Садиба письменника Остапа Вишні у Херсонській області

У Херсонській області достатньо різноманітних атмосферних селищ, які приваблюють своїм зовнішнім виглядом: старими, оригінальними будиночками, старовинними криницями, вузенькими вуличками, потопаючими в зелені та різнобарвних квітах. Деталі – на сайті kherson-future.

Одне з таких затишних селищ знаходиться в Олешківському районі та має назву Кринки. Воно отримало свою популярність завдяки тому, що колись до цього чарівного українського куточка приїздив відомий письменник, майстер гумористичних оповідок – Остап Вишня.

Що пов’язує письменника з Кринками?

У згадане мальовниче селище письменник-гуморист приїздив двічі. За його словами, Кринки були тихим, спокійним місцем, де він міг відпочити та зосередитися, провести час на самоті з природою.

Остап Вишня любив рибалити та часто виходив на полювання. Кринки стали для нього ідеальним місцем для цих занять. Окрім того, він знаходив час для своєї головної справи – написання творів. І хоча все це займало левову долю його вільного часу, він часто спілкувався з місцевими жителями, які, своєю чергою, стали героями його оповідань.  

Також слід зазначити, що завдячуючи Остапові Вишні, до Кринок у свій час завітали й інші цікаві особистості: Максим Рильський, Олександр Корнійчук, Андрій Малишко та інші.

Садиба письменника-сатирика у Кринках

Будинок, у якому жив Остап Вишня, коли зупинявся у вищезгаданому селищі, довго був музеєм, але з плином часу він зазнавав все більших змін. У даху були величезні дірки, підлога прогнила й туди постійно лилася вода. У такому вигляді будівля знаходилася доволі довго. Тільки у 2020 р. садибу було повністю відновлено, але на новому місці, зі збереженням давніх архітектурних традицій і з використанням всіх відповідних матеріалів того часу.

Нині будинок готовий до зустрічі з туристами. Тепер він відомий усім як садиба-музей, де розміщуються цікаві експонати, здатні викликати інтерес у будь-кого.

Сам будинок становить собою мальовничу мазанку з гарним дахом з очерету, поруч з якою розташована криниця. Якщо узагальнити, то можна сказати, що ця будівля – це типовий український будинок тих часів з усіма своїми характерними деталями та особливостями.

У Кринках письменника всі шанують та завжди з теплом та гордістю про нього розповідають. Місцеві жителі допомагали будівництву музею, а також доклали чимало зусиль для зібрання експонатів. Серед таких предметів – те, що тримав письменник у своїх руках, чим користувався, коли зупинявся у селищі. Наприклад, там є вудочка, за допомогою якої О. Вишня рибалив, а також друкарська машинка, що чудом збереглася до наших днів.

Садиба-музей Остапа Вишні може стати прекрасним туристичним місцем, якщо про неї більше говорити та розповідати. Там буде цікаво не тільки тим, хто любить літературу та особисто знайомий з творчістю письменника-сатирика, але й простим, звичайним туристам, які прагнуть побувати в мальовничому українському селищі, зробити чудові світлини на фоні старої автентичної мазанки та поспілкуватися зі щирими, відкритими до гостей, місцевими жителями.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.