Понеділок, 20 Травня, 2024

Що подивитися в Херсоні: ТОП-7 туристичних місць

За віковими мірками Херсон досить молоде місто (всього 243 роки). Але навіть за цей період часу він знайшов в собі яскраве поєднання історії і сучасності. Тому місто цілий рік привабливий для туристів. Пропонуємо вашій увазі 7 кращих місць, куди варто відправитися, якщо ви вперше опинилися в Херсоні. Детальніше – на сайті kherson-future.com.ua.

Свято-Катерининський собор

Не тільки Київ чи Львів може похвалитися монументальними храмами. Свято-Катерининський собор є першою кам’яною спорудою, зведеним в Херсоні. А вже через рік після відкриття, в 1787 році, храм відвідала імператриця Катерина II.

За огорожею собору було засновано військовий цвинтар, де знайшли спокій військові офіцери вищих чинів, які загинули на фронтах російської-турецької війни. А в склепі собору свого часу був похований фаворит імператриці – князь Потьомкін.

В період СРСР все цінності храму були вивезені, а сама будівля переобладнана під зерносховище. Сьогодні ж там знову правлять служби.

Пам’ятник Потьомкіну

Раз вжеми згадали фаворита Катерини II, то просто зобов’язані порадити побачити пам’ятник Потьомкіну в центрі Херсона. Монумент був зведений в 1836 році, а незабаром був закладений і Потьомкінський бульвар. На жаль, пам’ятник вкрали нацисти в період Другої світової війни. Відновили його в 2003 році.

«Херсонська фортеця»

Повноцінної фортецею ця споруда була пару століть тому. Зараз же від неї залишилися двоє воріт (Очаківські і Московські). Ще одна збережена будова, що нагадує про ті часи – Арсенал. Зараз в його стінах відбувають свій термін тюремні в’язні.

«Херсонська фортеця» сьогодні має в своєму розпорядженні затишну паркову зону для безшумного проводження часу. Також на її території розташовується колесо огляду з шикарним виглядом на Дніпро.

Міська набережна і Парк Слави

Улюблені локації для відпочинку херсонців і гостей міста. У парку можна побувати в меморіальному комплексі воїнам-визволителям, побачити зворушливий пам’ятник Скорботної матері. Ще одне цікаве місце на набережній – пам’ятник корабелам, якими місто пишається.

Прогулянки по херсонській набережній цікаві у будь-який час доби, але особлива атмосфера створюється ввечері, коли загоряються ретро-ліхтарі.

Херсонський художній музей ім. Шовкуненка

Якщо ви цінитель мистецтва, то не обійдете стороною це місце. Музей розташований в будівлі колишньої міської думи і вже здалеку приверне увагу красою архітектурного ансамблю. А всередині чекає нехай і невелика, але цікава колекція художніх творів, представлена ​​Айвазовським, Маковськими, Пимоненком, Саврасовим, Боголюбовим і т.д.

Всього ж в музеї виставлені близько 8 тисяч експонатів різних епох.

Старе міське кладовище

Його не обов’язково відвідувати виключно любителям готики. Але старовинні надгробки XVIII століття в близькості з багатоповерховими будинками виробляє неоднозначні враження.

Тут можна зустріти поховання віруючих різних національностей. Деякі пам’ятники вражають дизайнерської красою.

Будинок полководця Суворова

На вигляд це нічим непримітне двоповерхова будівля. Але саме тут, в готелі для приїжджого генералітету, майже два роки жив Олександр Суворов. Пізніше в будівлі була квартира губернатора, а радянський період часу корпус збирав у своїх стінах студентів педагогічного інституту.

Колись була ідея створити в будові музей імені Суворова. Але поки її реалізувати не вдалося. Зате будинок полководця розташований на вулиці, яка носить його ім’я.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.