Понеділок, 20 Травня, 2024

Історія поштово-телеграфної контори у Херсоні

Історія появи пошти, різноманітних установ зв’язку – це завжди цікаво та захопливо. В українських містах поштово-телеграфні установи з’являлися майже одночасно, але їх створення характеризувалося своїми, місцевими особливостями. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

У Херсоні історія поштово-телеграфної контори не менш цікава, ніж в інших містах, тому дізнатися більше про це буде цікаво та пізнавально.

Заснування та діяльність херсонської поштово-телеграфної контори

Поштові контори в Російській імперії були засновані відповідно до наказу Сенату від 1830 року. Херсонська установа зв’язку відносилася до Одеського поштового округу, а з середини 1880-х рр. – була у віданні Одеського поштово-телеграфного округу та Міністерства внутрішніх справ.

Херсонська поштова контора приймала, а також відправляла різні відкриті листи, бандеролі, посилки, всіляку кореспонденцію, здійснювала переказ грошей поштою тощо.

Її діяльність була активною. Однак, як і всі інші установи, контора мала вихідні дні, коли поштові операції не проводилися. Це був Новий рік, Великдень, Різдво Христове, Благовіщення тощо.

Відомо, що на початку 1910-х рр. у місті було 24 поштові скриньки. Вони знаходилися у міській поліції, будинку губернатора, у губернській і повітовій земських управах, державному банку, окремих великих магазинах. У поштовій конторі пошта виймалася зі скриньок кожну годину.

Поштово-телеграфна контора у Херсоні знаходилася за адресою вул. Театральна, 54. Ця будівля була збудована у 1830-х рр. Характерною рисою споруди є кільові арки у віконних прорізах, притаманні для татарської архітектури.

Поява телеграфу у Херсоні

У 1862 році у місті був введений у дію телеграф. З того часу контора стала називатися поштово-телеграфною. Телеграми приймалися в призначені години й майже одразу стали популярними.

Знакова для Херсонщини та й для всієї України подія відбулася у 1902 році. Тоді була створена та випробувана перша громадянська радіотелеграфна станція. Вона зв’язала Херсон з тодішнім торговим містечком Гола Пристань.

Телеграф був влаштований згідно системі винахідника О. Попова та інженера з Франції Е. Дюкрете. Всіма організаційними моментами займався Е. Бухгейм – головний інженер-електрик Одеського поштово-телеграфного округу.

Після всіх необхідних випробувань було встановлено, що телеграф працює потужно та чітко. Херсонська станція працювала без нарікань, успішно та правильно, але про роботу станції в Голій Пристані цього сказати не можна було. Спостерігалися значні затримки, які заважали активній роботі станції. Через це були проведені відповідні додаткові роботи, недоліки було усунено.

Але все одно херсонську станцію було демонтовано у 1907 році. Причина – несумісність апаратів різних систем. Але, хай там як, така подія увійшла в історію та свідчила про певні тогочасні технічні успіхи.

У 1920-х рр. контора почала називатися «Херсонським поштово-телеграфним підприємством 2-го розряду». До 1973 року там знаходився й Херсонський головпоштамт.

Отже, історія появи поштової контори та телеграфу у Херсоні викликає зацікавленість. Цією темою зацікавлені не лише звичайні читачі, але й дослідники, місцеві краєзнавці. Тому не буде дивиною, якщо незабаром ми дізнаємося ще більше деталей, пов’язаних з появою пошти та телеграфу у Херсоні. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.