Четвер, 23 Травня, 2024

Історія району Забалка у Херсоні

У Херсоні кожен із районів особливий та має свою цікаву історію. Одну з найдовших і найцікавіших історій має район Забалка, який отримав таку назву через те, що від центру міста його відділяє балка. Щоб дізнатися більше переходьте на наш сайт kherson-future.com.ua.

Більшість херсонців не обирають цей район для постійного проживання, аргументуючи це тим, що він надто далеко знаходиться від центру та інших районів, а також не має достатньої кількості різноманітних магазинів, торгових центрів, інших важливих міських об’єктів.

Але варто зазначити, що останнім часом привабливість цього району зростає, особливо якщо мова йде про приватні забудови. Загалом про цей район херсонці говорять як про віддалений, доволі масштабний і майже повністю забудований приватним сектором.  

Поява та розвиток району

Розповідь про цей район міста слід починати з ХІХ ст. До того часу на місці теперішньої Забалки було поле без ніяких забудов й ознак проживання людей.

На початку ХІХ ст. ця місцевість почала заселятися селянами-втікачами з інших губерній, відставними солдатами, які жили сьогоднішнім днем, не будуючи далекоглядних планів на майбутнє. Тоді там не будувалися ніякі важливі споруди.

Балка, яка стала причиною такої назви району, завжди була завалена сміттям і воно разом із дощами потрапляло у річку Кошову. Перші будинки з’явилися на схилах цієї балки, але через дощі та зсуви швидко зруйнувалися.

Першою значною спорудою у районі став військовий шпиталь. У 1840-х рр. з’явилася церква Святого Миколая, яка збереглася дотепер і являє собою один із найгарніших храмів міста. Також ця церква є однією з небагатьох цікавих місць у районі.

Незабаром після будівництва церкви у районі з’явився свій ринок. У 1870-х рр. на площі, перед церквою почали будувати декілька торговельних лавок. На ринок приходили лише місцеві жителі. Вони ж там і торгували.

Недалеко від ринку знаходилася пожежна каланча – спеціальна наглядова вежа, яка розташовувалася при пожежній частині. Її маємо можливість спостерігати й сьогодні. Але тоді вона мала дещо інший вигляд – була побудована з дерева, поруч розміщувались конюшні та дерев’яний сарай.

Дуже довго жителі Забалки використовували для усіх своїх потреб річну воду. Зранку вони її набирали коромислами та використовували для пиття. В обід вона ставала мутною, і тоді вона служила для прання та інших господарських справ.

Життя Забалки сьогодні

Нині район Забалки вважається тихим і далеким від подій, які відбуваються в інших районах. Попри те, що там немає великої кількості міського транспорту, характерної для центру Херсона міської метушні та динамічності, у районі є теж мальовничі місця.

Тільки в цьому випадку це не історичні будівлі чи якісь парки, а звичайні міські вулички та провулки. Саме вони створюють атмосферу спокою та затишку, яка й приваблює прихильників приватних будинків зі своєю територією, а не квартир у багатоповерхівках.

З відомих об’єктів Забалки на думку спадає декілька варіантів. В першу чергу, це прекрасний Свято-Миколаївський морський собор, який виглядає дуже привабливо та має довгу історію. Він і слугує найголовнішою окрасою району.

Іншим об’єктом є Забалківський цвинтар, який нині становить собою пустир з височенною травою, з-поміж якої подекуди видніються хрести та зруйновані пам’ятники. Він цілком заслужено називається одним із найбільш занедбаних місць у Херсоні.

Але все ж Забалка – це цікавий район міста. Він ще не втратив духу старого Херсона, там можна відчути його атмосферу, яка найкраще передається через тамтешню природу, старенькі вулиці та окремі будинки. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.