Понеділок, 20 Травня, 2024

Покинутий маєток на Херсонщині – моторошні руїни чи цікава архітектурна пам’ятка?

Сучасних туристів вже не здивуєш просто гарним краєвидом чи цікавою історією про те чи інше місце. Сьогодні їх найбільше цікавить емоційна складова подорожі. Тобто місце, куди вони відправляються, має нести певні емоції, передавати атмосферу, залишити враження на довгий час. Більше інформації – на сайті kherson-future.com.ua.

Говорячи конкретно про Херсонщину, таких місць можна назвати немало. Але найбільш незвичайною і таємничою локацією слід вважати покинутий маєток Фальц-Фейнів у Новоолександрівці.

Історія будівлі

Про дворянський рід Фальц-Фейнів чули, мабуть, усі. Особливо обізнаними в цій темі мають бути жителі Херсонщини, адже вказаний рід зробив чимало для розвитку півдня та результати їх діяльності маємо можливість спостерігати і зараз.

Перші представники Фальц-Фейнів прибули по наказу Катерини ІІ у другій половині ХVIII ст. Вони займалися землеробством, розведенням коней і вівець, піклувалися про лікарні та навчальні заклади. Десь наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. цей рід став вважатися одним із найбагатших. Вони стали успішними підприємцями, ними було засновано відомий нині біосферний заповідник «Асканія-Нова», їм належала велика територія земель.

Маєток було побудовано Олександром Едуардовичем Фальц-Фейном на початку ХХ ст. Ця двоповерхова споруда відповідає характеристикам стилю неоренесансу. Вона має гарну, симетричну форму, а її головною особливістю є стрімка вежа з куполом. І вхід, і вікна мають форму арки.

Поряд з цим величним палацом був прекрасний дендропарк, а також зоопарк. Перед палацом були розміщені вишукані фонтани, а всередині дому на другому поверсі розміщувався величезний акваріум, у якому плавали різноманітні екзотичні рибки.

Можна лише уявити, яким затишним і розкішним місцем був раніше цей маєток. Великі тінисті дерева, зоопарк з дикими тваринами, витончені фонтани – все це справляло величезне враження на тих людей, хто туди потрапляв.  

Сучасний стан маєтку

На жаль, про колишню велич та розкіш цієї будівлі сьогодні свідчать лише деякі окремі деталі. На місці величезного багатого маєтку залишилися лише самі стіни, подекуди залишки мармурової підлоги, декілька дерев. Враховуючи поважний вік споруди, можна сказати, що стіни збереглися непогано. Дивлячись на ці руїни, можна зрозуміти, який вигляд був у цієї архітектурної пам’ятки раніше.

Туристи відвідують це місце задля гострих відчуттів і можливості побувати у справжньому історичному замку. Там панує атмосфера таємничості та містики. Тим, хто знайомий з історією будинку, дуже цікаво бути там особисто, адже це неймовірні емоції та враження.

Шкода, що цінність і важливість такої пам’ятки применшують. Влада не займається її збереженням. За покинутим маєтком ніхто не приглядає, в окремих місцях будівлі накопичилися купи сміття.

Але все ж туристів, які туди поїдуть, чекатиме надзвичайний вид на річку, чаруюча атмосфера, здатна вразити будь-кого. Прогулянка по території зможе подарувати купу яскравих емоцій і залишитися в пам’яті надовго.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.