Понеділок, 20 Травня, 2024

Свято-Покровська церква у селі Качкарівка: історія, архітектурні особливості та цікаві факти

Окрасою Бериславського району Херсонської області являється Свято-Покровський храм, який зміг зберегти до сьогоднішнього дня свою красу та вишуканість. Деталі – на сайті kherson-future.com.ua.

Цей храм знаходиться у селі Качкарівка та став справжнім оберегом для його мешканців. З ним пов’язано чимало цікавих історій та розповідей, тому варто розглянути Свято-Покровську церкву у Качкарівці детальніше.

Історія церкви

Появу цього храму пов’язують з декількома датами: 1910, 1911, 1912 рр. Точного часу виникнення церкви Покрови Пресвятої Богородиці невідомо.

Однак точно зрозуміло, хто є творцем проєкту цього храму. Це О. Бернардацці – талановитий архітектор, творіння якого ми можемо побачити у Кишиневі, Євпаторії, Одесі та інших містах.

Будівництво цієї церкви було розпочато вже після смерті цього архітектора. Своєю появою та розвитком храм значною мірою завдячує пожертвуванням небайдужих вірян.

Після жовтневого перевороту життя церкви дуже змінюється. Майно було передане місцевій владі, а священнослужителі піддавалися репресіям. У 1930 році церква закрилася, а більшість цінного церковного начиння була передана до держбанку.

Там планувалося відкрити клуб, але така ідея не була сприйнята населенням позитивно. З’явилися активісти, які почали збирати підписи для того, щоб парафіянам повернули церкву. І вони цього все ж таки домоглися. Храм Покрови Пресвятої Богородиці було знову відкрито.

Значних пошкоджень було завдано церкві під час Другої світової війни. Деякий час німці зберігали в цій споруді зерно.

Ремонт, відновлення храму розпочалося наприкінці 1950-х рр. Фінанси для ремонтних робіт виділила Одеська єпархія. Були поставлені хрести, пофарбовані вікна та двері. Але повністю відновлено цю святиню було у 1980-х рр.

Архітектурні деталі

Фахівці стверджують, що будівля відповідає неовізантійському стилю. Вона вражає своєю вишуканістю та кольорами. Основою слугував хрестово-купольний тип храму.

В архітектурі не використовувалися колони. Основним матеріалом для будівництва був пиляний камінь, його спеціально привозили з Одеси.

Купол пофарбований у зелений колір, має вісім невеликих, акуратних віконець, які додають споруді витонченості. Над входом у церкву височіє дзвіниця, яка має цілих три яруси. Дзвони висять на найвищому з них.

Інтер’єр виглядає свіжим і не перенавантажений різними зайвими деталями. Всередині увагу привертає лазурно-блакитний колір, який присутній в окремих частинах споруди.

Цікавинки про храм

Першим цікавим фактом, про який варто розповісти, є те, що виникнення церкви у Качкарівці пов’язане з Катериною ІІ.

Коли імператриця подорожувала до Криму, було відомо, що вона зупиниться у Качкарівці для перепочинку. Тому там і була збудована невеличка церква для того, щоб Катерина ІІ мала змогу перепочити, поїсти, помолитися та набратися сил. А вже потім, пізніше біля цієї невеликої церкви з’явилася сучасна будівля.

Цікаво й те, що у селі вірять, що храм має позитивну енергетику, його захищають вищі сили. Одного разу у часи Другої світової війни у дзвіницю церкви потрапив військовий снаряд. Це бачили очевидці. Вони стверджують, що від вибуху верх дзвіниці відколовся, піднявся у повітря, а потім знову повернувся на місце, ніби нічого й не трапилося. Згадкою про цю подію слугує лише тріщина, яку можна помітити всередині дзвіниці. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.